19 Ağustos 2019 Pazartesi

Meteorik Yükseliş

Ana Patricia Silva ve Rebecca Cavalcanti'nin Rüyası Tokyo 2020

26 Ocak 2019 Cumartesi 12:43
Meteorik Yükseliş
2019'daki ilk FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu turnuvası Ocak ayının ilk haftasında, Hollanda'nın Lahey kentindeki 4 yıldızlı Dela Beach Açık ile yapılmış ve Brezilya Ana Patricia Silva ve Rebecca Cavalcanti'nin podyumun zirvesine çıkması ile sonlanmıştı.

Hollanda kıyı kentinde kazanılan bu altın madalya, genç Brezilyalıların Qinzhou'daki 3 Yıldızlı turnuvada kazandıkları altın ve geçen Ekim ayında Yangzhou'daki 4 Yıldızlı etkinlikte gümüş madalya kazandıktan sonra uluslararası sahnede attıkları bir adım daha oldu.

“2019'un bizim yılımız olacağına eminiz. Yıla altın madalya ile başlamak harikaydı. Zorlu çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz 2018 sonunda zorlukla zaman geçirdik ve fedakarlığımızın karşılığını aldığımızı görmek şaşırtıcı.” diyordu 25 yaşındaki Rebecca.

Larissa Franca / Juliana Felisberta ve Talita Antunes / Larissa takımlarını Dünya Turu'nda bir takım madalyalara yönlendiren usta Reis Castro tarafından çalıştırılan ikili, kesinlikle yükselişte, ama her zaman böyle değildi.

Brezilyalılar, 2017-2018 sezonunda yarıştığı dört etkinliğin üçünde elemeleri geçemediler ve geri adım atmaları onlara dünyanın en iyileri arasında yarışmaya hazır olana kadar Brezilya'ya dönmeleri gerektiğini gösterdi.

20 yaşındaki Ana Patricia, “Bazı turnuvalarda oynayamadık ve bu bizi incitti,” diye ekledi. “Ama gelişmemiz gerektiğini bilerek eve geri döndük, bunun için çalıştık ve daha da geri döndük. Zor bir andı, ama çok önemli bir andı, çünkü zayıflıklarımızın ne olduğunu gerçekten görebildiğimiz zamandı. ”

Son sonuçlar, Rebecca ve Ana Patricia'yı, Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda coşkulu bir yer için rekabet etmek için iyi bir yer haline getirdi. Çünkü Brezilyalılar şu anda geçici Olimpiyat sıralamasında 2.680 puanla zirvede.

Ülkeler en fazla iki takıma hak kazanabilse de, Brezilya Agatha Bednarczuk / Duda Lisboa, Fernanda Alves / Barbara Seixas, Maria Elisa Antonelli / Carolina Salgado ve Talita Antunes / Taiana Lima gibi tecrübeli isimlere sahipler.

“Her sporcunun en büyük hayali” dedi. Bazı önemli noktalarımız var ve bunun için savaşmak istiyoruz. Zor olacağını biliyoruz çünkü Brezilya'nın son derece tutarlı harika takımları var, ancak bir şansımız olduğu sürece, sahip olduğumuz her şeyle savaşacağız. ”

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV