23 Mayıs 2019 Perşembe

NBA Oyuncusu Plajlarda

Sean Rosenthal Ve Chase Budinger Plaj Voleybolu İçin Bir Aradalar

28 Ekim 2018 Pazar 16:25
NBA Oyuncusu Plajlarda
 2018 yılı başlarında, iki kez olimpiyatlarda yer almış olan Sean Rosenthal ve eski NBA oyuncusu Chase Budinger, plaj voleybolu tutkularını sürdürmek için güçlerini birleştirdiler.

29 yaşındaki Budinger, farklı bir spora geçiş yaptığını açıkladı, ama hiçbir şey ona yabancı değil. O basketbol ve voleybolu domine eden sıra dışı bir lise oyuncusuydu.

Bir basketbol oyuncusu olarak övgüler alırken, Budinger, aynı zamanda bir voleybol sporcusu olarak kendini kanıtlamak zorundaydı ve 2006 yılında U18 ABD Gençler Olimpik Voleybol Turnuvasında bir MVP ödülü kazandı.

Bu yetenekli sporcu, Del Mar Times'a verdiği röportajda basketboldan plaj voleyboluna geçişi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“Her zaman bu iki sporun birbirini tamamladığını düşündüm.” Budinger, iki sporun dinamikleri hakkında bunları söyledi. “Sıçrama, reaksiyon süresi, görme ve çabukluk her iki sporda da aynıdır. Basketbolda, 5 e 5 oynarken plaj voleybolunda sadece sen ve eşin varsın. Yani her iki oyunda da ilişkidesiniz.”

Amerika Birleşik Devletleri'nde eski bir Houston Rockets, Indiana Pacers, Minnesota Timberwolves ve Phoenix Suns oyuncusu Budinger voleybol tutkusunu asla bırakmadı. NBA'de basketbol oynarken sezon dışında düzenli olarak antrenman yaptı.

Budinger, “Her zaman basketboldan sonra voleybolla uğraştım.” dedi.

Profesyonel basketbol kariyerini bitirme zamanı geldiğinde, iki kez olimpiyatlarda yer almış olan Sean Rosenthal'den plaj voleyboluna ilgi duyup duymadığına dair bir telefon aldı.

“Biraz düşündüm ve hemen sonra,‘ Hadi yapalım! ” dedim.

“Egzersiz süreleri, ekstra kardiyolar, masajlarla hazırlıyorsunuz. Her şey her zaman yanınızda.” Budinger, yeni girişiminin ona nasıl daha fazla bağımsızlık sunduğunu böyle anlattı. “Bu alışkın olduğum bir şey çünkü basketbolda antrenörler, çalıştırıcılar veya kuvvet antrenörleri ne yapman gerektiğini söylüyor.”

Plaj voleybolu da birkaç ek şeyler içerir. “Kumun üzerinde yürümek ve güneşi yüzünüzde hissetmek size “ Bu benim iş yerim.”der.

Anahtar Kelimeler: Chase Budinger

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV