25 Mart 2019 Pazartesi

Olimpiyat Altını Rüyası

April Ross Üçüncü Kez Olimpiyat Oyunları İçin Uzun Bir Yolculuğa Başlıyor

03 Mart 2018 Cumartesi 07:12
Olimpiyat Altını Rüyası

April Ross, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boynuna altın madalya takmayı umut ederek yeni bir partnerle üçüncü kez Olimpiyat Oyunları’na katılabilmek için uzun bir yola çıkıyor. İki olimpiyat madalyalı ABD’li sporcu, 2018 yılında ilk kez FIVB Dünya Turu etkinliğinde mücadele edecek olan çaylak Alexandra Klineman ile birlikte oynayacak.

“2018 yılındaki yeni panterimle ilk turnuvam olan ve Şubat sonu ile Mart başında yapılacak olan Fort Lauderdale’yi sabırsızlıkla bekliyorum. Yeni partnerimi beğeniyorum çünkü şu an beni gerçekten olaya konsantre kılıyor.”

3-7 Ocak tarihleri arasında yapılan 4 yıldızlı Lahey’deki Dela Beach Open, Alexandra Klineman'ın ilk uluslararası plaj voleybolu turnuvası oldu. Kaliforniya’lı 27 yaşındaki sporcu Alix olarak da bilinmekte ve öncelikle ABD, İtalya,Brezilya takımlarında salon voleybolu oynadı ve bugüne kadarki tek plaj voleybolu turnuvasını AVP Pro Plaj Turu'nda gerçekleştirdi. 194 cm.boyundaki Klineman, Lane Carico ile bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı ve AVP Yılın Çaylak Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

April Ross ise Haziran ayında 35 yaşına bastı, 2007 yılındaki geri dönüşünden bu yana kazandığı 46 madalya ile Dünya Turu’nda en çok madalya kazanan plaj voleybolu oyuncularından birisi olarak tanınıyor. Ross, partneri Jennifer Kessy ile birlikte 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazandı. Dört yıl sonrasında Kerri Walsh Jennings, ile birlikte Rio’da olimpiyat bronz madalyası kazandı. Tokyo 2020'yi de göz önüne alarak, 185 cm uzunluğundaki oyuncu Alix Klineman'ı yeni takım arkadaşı olarak açıkladı.

“Bir kaç kişi ile antreman yaptım ve Alix Klineman ile Tokyo'da şansımı denemeye karar verdim.” April Ross seçimini böyle anlatıyordu. “Kapalı salon voleybolu geçmişinden geliyor ve gerçekten disiplinli, rekabetçi bir zihniyet sahibi. Çok kararlılıkla konsantre olabiliyor çünkü kazanmanın önemini biliyor. Fiziksel kabiliyetini de gördüm. Plajda sadece bir yıl geçirdikten sonra iyi özellikler kazandı. Onun boyundaki biri için olmasını beklediğimden çok daha hızlıydı. Olimpiyatlara gitmek istediği için salon voleybolundan plaj voleyboluna geçti. Bu yüzden de motivasyonunu seviyorum "

April Ross, Tokyo'da olimpiyat altını kazanma kararı alarak yaşadığı zihinsel süreci de açıkladı. “Kendimle bazı tartışmalar yaptım. Gittikçe ilerlemeye çalışıyorum, sadece uluslararası alanda iyi oynamaya çalışıyorum ve kariyerime sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya devam etmeyi düşünüyorum. Tokyo'ya gidip altın elde etmek istediğim için buna katılıyorum. Şimdiye dek iki olimpiyat altınını kaçırdım. Kariyerim mi yoksa rüyam mı? Bu yüzden rüyamı kovalamaya karar verdim. Neyin gerekli olduğunu biliyorum ve bu bana yenilenmiş bir enerji veriyor. Ama sadece siz değilsiniz; Çevrenizdeki insanlar; takım arkadaşlarınız…. Muhteşem takım arkadaşlarım olmasa bu seviyelerde kazanmaya cesaret edemezdim.”

 

Anahtar Kelimeler: April Ross

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV