26 Haziran 2019 Çarşamba

Olimpiyata Katılacaklar Finalde Olmayacak

2018 - 2020 CEV Plaj Voleybolu Kıta Kupası Kura Çekimi Yapıldı

14 Şubat 2019 Perşembe 12:56
Olimpiyata Katılacaklar Finalde Olmayacak
 2018 - 2020 CEV Plaj Voleybolu Kıta kupasının ilk aşaması için grup oluşumunu belirlemek üzere Avrupa Voleybolunun evinde bir kura çekimi gerçekleştirildi. Gerek kadınlar ve gerekse erkeklerde 4 ülkeden oluşan 8 grup söz konusu. Sadece kadınlarda E ve G gruplarında 3 er takım bulunuyor. Mayıs ve Haziran aylarında oynanacak maçların yer ve tarihleri de belirlendi. Her bir grubun kazananları ve ikincileri yarışmanın ikinci turunda yer alacaklar.

Gruplarda ev sahibi yerlerin teyidi yapıldıktan sonra, katılımcı ülkelerin tam listesi belli oldu.

Turnuvada ilk kez yer alacak olan ülkeler Ermenistan, Gürcistan, Kosova ve Moldova’lı kadınlar olacak ve ülkelerini ilk kez Kıta Kupası’nda temsil etmek için sahaya çıkacaklar.

Yarışma formatı, her ülkenin cinsiyet başına iki takım tarafından temsil edileceği ve maç sonuçları "takım - takım" yerine "ülke - ülke" olarak sayılacağı önceki turnuvaların aynısı. Dörtlü grupların tamamı çift maçlı eleme sistemine tabi olurken üç takımdan oluşan gruplarda takımlar birbirleri ile oynayacak.

Turnuvanın ilk aşamasının sona ermesinden sonra ikinci aşama Mayıs 2020 de oynanacak finaller ise 22-28 Haziran 2020 de Hollanda’da yapılacak.

Bu zamana kadar ilgili FIVB Olimpiyat Sıralaması / 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ve FIVB Plaj Voleybolu Olimpiyat elemeleri ile Tokyo 2020 Olimpiyatları'na zaten hak kazanan Sporcular Finalde  yarışmaya katılamayacaklardır.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV