26 Haziran 2019 Çarşamba

Phnom Penh Üçlünün İlk Ayağı

Dünya Turu Kamboçya’ya Dönüyor

13 Şubat 2019 Çarşamba 06:49
Phnom Penh Üçlünün İlk Ayağı
Phnom Penh, Şubat ayında FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'ndaki ilk durak ve her yıl yapılan plaj voleybolu turnuvasının ilki. 

Kamboçya'nın başkenti, 21-24 Şubat tarihleri arasında Ulusal Spor Kompleksi'nde 2-yıldızlı bayan turnuvasına ev sahipliği yapacak ve Güneydoğu Asya ülkesinin 7-10 Mart 2019'da Kg Speu’daki 1 yıldızlı etkinliğe ev sahipliği ve 21-24 Mart’ta Siem Rap’ta yapılacak 2 Yıldızlı Etkinliğin ilki olacak.

Phnom Penh, 2018 yılında Alman Anna Behlen ve Sarah Schneider’in zaferiyle sona eren 2 Yıldızlı Turnuvaya ev sahipliği yapmıştı.

Japon ekipler, turnuvada ilk iki sırada yer alıyorlar. Sayaka Mizoe ve Suzuka Hashimoto ilk sırada yer alırlarken, Takemi Nishibori ve Ayumi Kusano ikinci sıradalar. 

Mizoe ve Hashimoto, 2018 yılındaki turnuvada Behlen ve Schneider’in ardından 2.ci sırada yer almışlar, Çin’deki 2 Yıldızlı etkinlikte altın ve Vietnam’daki 1 Yıldızlı Etkinlikte yine altın madalya kazanmışlardı.

Çek Cumhuriyeti’nden Michala Kvapilova ve Michaela Kubickova üçüncü sırada yer alırlarken sıralamada en üst basamakta bulunan Avrupalı çift durumundalar. Ayrıca ABD ilk 16 içerisinde 3 takımla yer alıyor.

Anahtar Kelimeler: FIVB Dünya Turu,

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV