22 Ağustos 2019 Perşembe

Plaj'da 2020 Olimpiyat Oyunları Yolu belli oldu

Hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Plaj Voleybolu Erkek ve Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımlarımızın hedef turnuvalarından biri olan CEV Plaj Voleybolu Continental Cup 1. Tur maçları 22-23 Haziran tarihlerinde oynanacak.

12 Haziran 2019 Çarşamba 14:13
Plaj'da 2020 Olimpiyat Oyunları Yolu belli oldu
Hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Plaj Voleybolu Erkek ve Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımlarımızın hedef turnuvalarından biri olan CEV Plaj Voleybolu Continental Cup 1. Tur maçları 22-23 Haziran tarihlerinde oynanacak.


2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Plaj Voleybolunda Avrupa Kıtasını temsil edecek zorlu süreç başlıyor. Kadın ve Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, önce 3 zorlu aşamadan geçip olimpiyat oyunları hedefine ulaşmaya çalışacak. Bu üç aşamada hedefe ulaşılamazsa son tur ise tüm dünyadan gelen takımlar ile oynanacak Dünya Elemesi olacak.


Hazırlıklarının Antalya'da sürdüren Plaj Voleybolu Erkek ve Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımlarımızın hedef turnuvalarından biri olan CEV Plaj Voleybolu Continental Cup 1. Tur maçları 22-23 Haziran tarihlerinde oynanacak.

Her ülkenin iki takımla katıldığı organizasyona Türkiye, erkeklerde Volkan Göğtepe/ Murat Giginoğlu ve Selçuk Şekerci/ Sefa Urlu'dan oluşan Milli Takımlarımız ile katılacak. Kadınlarda ise CEV Plaj Voleybolu Continental Cup 1. Tur maçlarına Merve Nezir/Bahanur Gökalp ve Selin Yurtsever/Merve Çelebi'den oluşan takımlarımız katılacak.


2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına gitme yolundaki iki önemli organizasyondan ilki olan CEV Plaj Voleybolu Continental Cup’ta Plaj Voleybol Erkek Milli Takımımız ilk etap maçlarını Yunanistan’da, Plaj Voleybol Kadın Milli Takımımız ise Gürcistan’da oynayacaklar.

Plaj Voleybolu Erkek Milli Takımımızın ilk etap maçları Yunanistan’da

Plaj Voleybolu Erkek Milli Takımımız ilk etap maçları Yunanistan’da oynayacak. Milli Takımımızın ilk gruptaki rakipleri Yunanistan, Kosova ve İsveç olacak.  18 Haziran’da Yunanistan'a gidecek olan Milliler, bu etapta ilk iki takım arasına girdikleri takdirde 1 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak ikinci etaba katılma hakkı elde edecekler. İkinci etapta 3 grupta oynanacak maçlar sonunda ilk beş sırayı ülkeler 22 Haziran 2020 tarihinde Hollanda’da yapılacak Final etabına katılmaya hak kazanacak. Final Etabını ilk sırada bitiren takım 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına gitme hakkı kazanacak. 

Final Etabı’nda ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımlar ise Dünya Elemesi’ne dahil olacaklar. Dünya Elemesi’nde ise ilk iki sırada yer alan takımlar 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde edecek.

Plaj Voleybolu Kadın Milli Takımımızın ilk etap maçları Gürcistan’da

18 Haziran'da Gürcistan'a gidecek olan Plaj Voleybolu Kadın Milli Takımımız, ilk etap maçları Gürcistan’da oynayacak. Dört ülkenin mücadele edeceği grupta Milli Takımımızın rakipleri Gürcistan, Macaristan ve Norveç olacak. Plaj Voleybolu Kadın Milli Takımımızın da olimpiyat oyunları vizesi alması için izleyeceği yol Erkek Milli Takımımızla aynı tarihlerde olacak.    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV