17 Ocak 2019 Perşembe

Plaj Voleybolu Antrenör Çalışması Jurmala'da yapıldı

Bu Seneki Konu Gözlem Ve İstatistiksel Verilerin Analizi

12 Nisan 2018 Perşembe 06:14
Plaj Voleybolu Antrenör Çalışması Jurmala'da yapıldı

Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından her yıl düzenlenen Plaj Voleybolu antrenör çalışmasının üçüncüsü, Letonya'nın Jurmala kentinde düzenlenecek olan bu yılki CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası ile birlikte 28-29 Temmuz 2018'de yapılacak. Önceki klinik çalışmaları, 2016 ve 2017 yıllarında sırasıyla Brno ve Baden'de başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti, bu yılki çalışmada ise gözlem ve istatistiksel verilerin analizi ana tartışma konuları olacak.

Katılımcılar, Hollanda’dan Menzo Tanis ve Avusturya’dan Martin Plessl gibi iki deneyimli öğretim elemanından bir çok yararlı bilgiyi öğrenebilecekler. Elit Plaj Voleybolunda istatistik kullanımı ve plaj voleybolunda üst düzey oyun analizi, iki öğretim üyesinin katılımcılar ile tartışacağı konular.

Tanis, Hogeschool van Amsterdam'daki (HVA) Spor Fakültesi'nden mezun oldu ve Hollanda Voleybol Federasyonu için on yılı aşkın bir süredir performans analisti olarak çalışıyor. Onun scout bilgileri ve analizleri birçok elit Hollandalı Plaj Voleybol takımına değerli destek sağladı. Üç kez Avrupa şampiyonu olan Richard Schuil / Reinder Nummerdor, eski Avrupa şampiyonu Sanne Keizer / Marleen van Iersel, 2013 dünya şampiyonu ve 2016 Olimpiyat üçüncüsü Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen gibi isimler bunlardan sadece birkaçı. Tanis ; Nummerdor ve Christiaan Varenhorst 2015 yılında dünya üçüncüsü olduklarında onlarla birlikte idi. Aynı zamanda genç oyuncularla da bazı tecrübeleri bulunuyor. Hollandalı kızlar 2015 U20 Avrupa Şampiyonası'nda  altın madalya kazandıkları zaman Joy Stubbe ve Nika Daalderop ile birlikte çalışmıştı.

Plessl, 2011'den beri Avusturya Voleybol Federasyonu için profesyonel bir scout olarak çalışıyor. Özellikle elit Plaj Voleybol takımı Clemens Doppler / Alexander Horst için çalışıyor, onlara tüm FIVB Dünya Turu etkinliklerinde dünya çapında eşlik ediyor,2016 Rio Olimpiyat Oyunları ve Viyana’daki 2017 Dünya Şampiyonası’nda da onlarla birlikte idi. Burada Avusturyalı yıldızlar kendi evlerinde tarihi bir gümüş madalya kazanmışlardı.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV