16 Ocak 2019 Çarşamba

Plaj Voleybolu Tartışması

Plaj Voleybolu FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delege Ve Hakem Delegesi Semineri’nde Tartışıldı

04 Şubat 2018 Pazar 06:35
Plaj Voleybolu Tartışması

Plaj voleybolu yetkilileri, sporun son gelişmelerini gözden geçirmek ve sporun geniş bir kitleyi cezbetmeye devam etmesinden emin olmak için planları konusunda tartışmak üzere FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delege ve Hakem Delegesi Semineri’nde bir araya geldiler.

Seminer, 2013 yılında kurulan Plaj Voleybol Etkinlikleri Departmanı ve Yeni Etkinlikler İş Bölümü de dahil olmak üzere FIVB'nin iç liderlik yapısının ve sorumluluklarının bir taslağının sunumu ile başladı. Delegeler, FIVB'nin yeni plaj voleybolu sıralama yapısından bahsettiler ve bu yapı 1-5 aralığındaki çeşitli etkinliklerden oluşuyor ve plaj voleybolunun büyümesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

2016/17 FIVB Dünya Turu’nda, tur takviminde 19 etkinlik gerçekleşirken, bu sezon FIVB Dünya Turu’nda 43 etkinlik yer alıyor ve ilk kez birçok yeni ülkeye ulaşacak. Buna ek olarak, geçen sezonun birçok 3 yıldızlı etkinliği 2017/18 sezonunda 4 yıldızlı etkinlik durumuna yükseldi.

Yetkililer, Dünya Turu yarışma formatı ve Dünya Sıralaması puanlarının dağılımı da dahil olmak üzere plaj voleybolu düzenlemelerindeki değişiklikler hakkında güncel bilgiler aldılar. Seminer ayrıca, denetim listeleri, marka kılavuzları ve ana planlar da dahil olmak üzere etkinlik organizatörleri için çeşitli araçlar oluşturdu. . Seminerde ayrıca, organizatörlerin etkinlikleri iyileştirmelerine nasıl yardımcı olunacağı konusu üzerinde duruldu. Konu edilen  alanlar arasında mekan tasarımı, VIP tribünleri, sporcular ve hakemler için tesisler, basın vb. yer aldı. Teknik delege ve hakem delegeleri, her bir role özgü alanları incelemek için iki gruba ayrıldı. Teknik delegeler, sıralama puanlarının hesaplanması, rekabet biçimi ve maç takviminin oluşumu, İşbirliği platformu ve Voleybol Bilgi Sistemi (VIS) yorumunu gözden geçirdiler. Hakem delegeleri ise, Video Challenge System, çevrimiçi hakemler eğitim programı ve Oyun Kuralları ile Hakem Yönetmeliği’ndeki değişiklikler üzerine yoğunlaştılar.

Ayrıca, plaj voleybolunda teknolojik ve dijital yeniliklerin yanı sıra, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na kadar FIVB için önemli bir vesile oluşturmayı planlayan konular üzerinde sunumlar yapıldı. Tokyo 1964, spor programında voleybolun yer aldığı ilk Olimpik Oyunlar olmuş ve Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda voleybol en çok izlenen spor olmuştu. Bu yüzden 2020, FIVB için bir başka öneme sahip olacak.

Anahtar Kelimeler: FIVB

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV