24 Haziran 2019 Pazartesi

Plaj Voleybolunda 2018 böyle geçti

Avrupa Takımları 155 Dünya Turu Madalyası Kazandı

20 Aralık 2018 Perşembe 06:21
Plaj Voleybolunda 2018 böyle geçti
 Avrupa'nın plaj voleybolu ailesi için gerçekten başarılı bir yıl geçti. Avrupa takımları, FIVB Dünya Turu etkinliklerinden 155 madalya alarak podyumun%54'ünü oluşturdular. Özellikle ilginç olan şey ise rekabetin düzeyinin yükselmesiyle Avrupa’nın daha fazla madalya kazanmış olması. Örneğin rakamlar 5-yıldızlı etkinlikler / Major Series için%67'ye ulaştı.

Detaylı rakamlara bakarsak, Avrupalı takımların Ocak ayından Aralık 2018'e kadar dünya genelinde rekabet ederken daha fazla madalya elde ettiklerini görürüz:

Erkekler: 31 altın, 32 gümüş, 28 bronz
Kadınlar: 16 altın, 27 gümüş, 21 bronz

Plajın Kralları ve son Avrupa şampiyonları Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum, Avrupa'nın başarı hikayesinde Gstaad ve Viyana'daki Major Series'de altın madalya kazanarak Hamburg'daki Dünya Turu Finalleri ve Las Vegas'daki 4-Star etkinliği de dahil olmak üzere beş kez podyumda yer alarak  liderlik rolünü üstlendi. Mol ayrıca Baden-Avusturya'daki 1-Star etkinliğinde Bjarne Nikolai Huus ile birlikte bronz madalya kazandı.

Kadınlarda ise Plaj Kraliçeleri Marketa Slukova ve Barbora Hermannova Hamburg'daki Dünya Turu Finalleri'nde ikinci bitirmeden önce Ostrava ve Viyana Major Series olmak üzere iki altın madalya kazandı.

Gelecek de parlak görünüyor: Avrupalı takımlar Çin'in Nanjing kentinde düzenlenen U19 Dünya Şampiyonalarında, Rusya çifte altın, Almanya ve Hollanda gümüş madalyaları kazanırken, bronz madalya ise Rusya ve İspanya'ya gitti.

Avrupa’nın başarıları Buenos Aires’teki Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda da devam etti. İsveç ve Rus ekipleri altın madalyaya uzanırken, Hollanda ve İtalya gümüş madalya kazanırken Norveç bayanlarda bronz madalyanın sahibi oldu. Sonuçta, Avrupa takımları söz konusu altı madalyadan beşini kazanarak % 83.3 başarı elde ettiler.

Anahtar Kelimeler: Plaj Voleybolu,

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV