22 Nisan 2019 Pazartesi

Plaj Voleybolunda Yeni Bir Dönem

FIVB ve Sportworx, Ortaklaşa 2018 King of the Court Crown Series’i Düzenlediler

02 Aralık 2018 Pazar 06:28
Plaj Voleybolunda Yeni Bir Dönem
 FIVB ve Sportworx, 2018 King of the Court Crown Series’i ortaklaşa olarak düzenlediler. Üst düzey uluslararası takımlar, dünyanın dört ikonik plaj voleybolu sahasında, toplam 450.000 ABD Doları değerinde bir ödül ve başarıya ulaşabilmek için mücadele ettiler. Seri, arka arkaya gerçekleşen turnuvalarla sporcuları, taraftarları ve medyayı etkiledi ve onlara ilham verdi.    

Seri, ardışık olarak dört aşamada gerçekleşti ve olağanüstü tesisler ile uluslararası plaj voleybolu topluluğuna verdiği önemi gösterdi. Hollanda, Belçika ve ABD’deki üst düzey stadyum ortamları ışıklandırılmış arenalar olayların önemine katkıda bulundular.

King of the Court, uzun süredir bir eğitim oyunu olarak biliniyordu. Ancak spor tarihinde ilk kez Sportworx FIVB tarafından onaylanmış bir rekabet yarattı. Turnuva formatı   Sportworx tarafından bir deneme etkinliği sonrasında FIVB ve oyuncularla ortaklaşa olarak düzenlendi. Hollandalı eski dünya şampiyonları ve Olimpiyat bronz madalyalı isimleri olan Robert Meeuwsen ve Alexander Brouwer, "Bizim için, Utrecht'teki 2017 King of the Court etkinliği yılın en önemli konusuydu." dediler. “Bu, spor ve şovun bir karışımı ayrıca normal plaj voleybolu oynamaktan çok daha zor ve daha taktiksel.”

Avrupa ayağı en iyi 15 erkek takımının mücadelesine sahne oldu. AVP Hawai’i Invitational’de, Waikiki'de Hilton Hawaiian Village ve Fort DeRussy'yi ön plana çıkaran dünyaca ünlü Duke Kahanamoku Plajı'nda,en iyi  15 üst düzey erkek takımına en iyi 15 kadın takımı da katıldı. Huntington Pier’de, en iyi 20 erkek ve en iyi 20 kadın takımı kumda en iyi olmak için mücadele etti.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV