18 Ekim 2018 Perşembe

Plajın Altın Kızları

Ludwig Ve Walkenhorst Sezona Sakatlıkla Başlayıp Madalyalarla Tamamladılar

21 Kasım 2017 Salı 06:24
Plajın Altın Kızları

Ludwig ve Kira Walkenhorst, 2017 yılının başındaki olumsuzluklara karşın üst üste ikinci sezonu da plaj voleybolunun altın kızları olarak sonlandırdılar.

2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’nın altın madalyalı ikilisi FIVB Dünya Turu Finalleri’ni de kazandılar. Aslında ikili sezona sakatlıklarla başlamıştı ve düşündükleri madalyadan fazlasını kazanmayı başardılar.

Ludwig’in sağ omzundan geçirdiği ameliyat, Walkenhorst’u 5 yıldızlı Fort Lauderdale’deki etkinlikte Julia Grossner'la ile birlikte mücadele etme zorunda bıraktı. Sezonun daha sonraki kısmında ise Walkenhorst omzunun birindeki iltihaplanma ile uğraşmak zorunda kaldı ve Ludwig Margareta Kozuch'la birlikte Porec Major'da mücadele etti.

Buna rağmen birlikte, kendileri için önemli olan Viyana 2017, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ve Hamburg 2017, FIVB Dünya Turu Finallerinde altın madalya kazanmayı başardılar.

Ludwig : “Dünya Şampiyonası ve Dünya Turu Finali'ni kazandığımız gerçeği, neredeyse birlikte hiç turnuva oynamamamızın ardından düşünülemezdi.”

“Belki de baş edeceğimiz bir sorunumuz kalmadığı için daha rahat ettik. Ama en önemlisi, başımızı hiç öne eğmedik ve birbirimize güvendik.”

Ludwig kortun dışında; Dünya Şampiyonası MVP, Dünya Turu Ensıradışı Oyuncu, En İyi Savunmacı, Yılın Bayan Sporcusu ve World Tour Most Outstanding Player, Best Defensive Player, Sportswomen of the Year and En İlham Verici Oyuncu özelliklerini de taşıyor.

Dünya Şampiyonluğu, madalya koleksiyonlarındaki en önemli eksikti. Julius Brink ve Jonas Reckermann ile Londra 2012 ve 2009 Dünya Şamiyonluğu’nu kazanmış olan antrenör Jurgen Wagner Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarında takımın başında yer aldı.

İkili, artık vücutlarını dinlendiriyorlar ancak 2018'de başarıya ulaşma arzusunu koruyorlar. 

“Plaj voleybolu, hayatımız ve tutkumuz. Oynamaktan zevk alıyoruz ve daha iyi olmak istiyoruz. Plaj voleybolu giderek daha atletik ve karmaşık hale geliyor ve katılabilmek için heyecan verici.”

 

Anahtar Kelimeler: Laura Ludwig,Kira Walkenhorst

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV