24 Haziran 2019 Pazartesi

Potansiyel Olimpiyat Mekanları Heyecanlandırıyor

Plaj Voleybolu Oyuncuları İkonik Mekanlardan Hoşlanıyor

02 Ekim 2018 Salı 06:59
Potansiyel Olimpiyat Mekanları Heyecanlandırıyor

Bir grup sporcu, 1930'larda Santa Monica Plajı'nda voleybol sahası kurma ve plaj voleybolu sporunu doğuran yenilikçi bir fikre sahipti.

Bu nedenle Los Angeles 2028 Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptığında, Santa Monica, Kaliforniya'da plaj voleybolu oynanması doğaldır. 

“Olimpiyatlar ikonik yerlerde olmalı ve plaj voleybolu için, Santa Monica şimdiye kadarki en ikonik yerlerden biridir” diyordu  Sporcu İstişare Komisyonu'nda görev yapan ve üç kez Olimpiyat şampiyonu olan Kerri Walsh Jennings. 

Santa Monica İskelesi yakınlarında 12.000 kişilik geçici bir arena inşa edilecek. 100'den fazla filmde yer alan Santa Monica İskelesi, bir eğlence parkına ve dünyanın tek güneş enerjili Ferris tekerleğine ev sahipliği yapmaktadır. 

Santa Monica Pier, popüler bir açık hava alışveriş bölgesi olan Third Street Promenade'den kısa bir yürüyüş mesafesindedir. 2016 yılında açılan Metro Expo Hattı vasıtası ile Los Angeles şehir merkezinden kolayca ulaşılabilir bir konumda.

Sporcu Danışma Komisyonu'nda yer alan iki olimpiyat madalyalı April Ross, “Plajın etrafında çok aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı var, burada olmak için eğlenceli bir plaj” dedi. 

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda ise Eyfel Kulesi'nin eteklerinde Champ de Mars'ta plaj voleyboluna ev sahipliği yapacak. 

“Plaj voleybolu her zaman olimpiyatlarda etkileyici bir konumdadır, ancak Eifel Kulesi'ndeki plaj voleybolu oldukça özel olacak.” Fransa’da büyüyen ve daha sonra Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne katılan Fransız Alexandra Jupiter’in firi bu şekilde idi. “Etkileyici olurdu ve ben oradaydım. Asla orada bulunmayan biri için ne kadar etkileyici olacağını hayal bile edemiyorum. ”

 

 

Anahtar Kelimeler: Olimpiyat Oyunları

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV