23 Mayıs 2019 Perşembe

Road to Tokyo

2018-2020 CEV Plaj Voleybolu Continental Cup Başlıyor

11 Ekim 2018 Perşembe 12:08
Road to Tokyo
En az 42 Ulusal Federasyondan oluşan takımlar, Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılma hayallerini gerçekleştirmek için 2018-2020 CEV Plaj Voleybolu Continental Kupası'na katılacak. CEV Plaj Voleybolu Continental Kupası tarihte üçüncü kez gerçekleştiği için gerçekten dikkate değer bir etkinlik. Daha önceki etkinlikler sonucunda 2012 ve 2016 Olimpiyat Oyunları için katılım hakkı takımlar belli olmuştu. 

2018-2020 CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası, Mayıs / Haziran 2019'da ilk aşama karşılaşmaları ile başlayacak. Gerek bayan gerekse erkeklerde ilk sekiz Ulusal Federasyon en son CEV Ülke Sıralamasına göre belirlenecek. İkinci etap Mayıs 2020 de başlayacak ve Haziran 2020 deki finaller ile sona erecek. CEV, konuya ilişkin ihale sürecini başlattı ve Ulusal Federasyonları olimpiyat eleme etkinliğine ev sahipliği yapmaları için planlarını ortaya koymak için davet etti.

Finali organize eden ülkeler yarışmanın birinci ve ikinci aşamasını geçerek 16 takımlı final etabına katılacaklar. O zamana kadar ilgili FIVB Olimpiyat Sıralamasına göre Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılma hakkı elde edecek olan sporcular 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ile Finalinde yarışmaya uygun olmayacak.

Ermenistan, Gürcistan, Kosova ve Moldova'dan gelen bayanlar yarışmada ilk kez yer alacaklar. Önceki yıllarda kullanılan başarılı formatı devam ettirerek, CEV Plaj Voleybolu Kıta Kupası, ülkeye göre iki takımlık bir kotaya sahip olacak.

Kayıt sayısındaki yükseklik, Continental Cup'a olan büyük ilgiyi yansıtıyor. Voleybol ailesinin birçok üyesini olimpiyat yeterlilik sürecinin bir parçası olarak desteklemek için ilk aşamadaki organizatörlere CEV finansal destek sağlayacak.

Şu Ulusal Federasyonlar, 30 Eylül 2018 itibariyle CEV Ülke Sıralamasındaki pozisyonları nedeniyle ilk aşamayı atlıyorlar:
Erkekler :  Polonya, Litvanya, Rusya, Hollanda, Norveç, İtalya, Avusturya ve İspanya


Kadınlar : Çek Cumhuriyeti, Almanya, Hollanda, İsviçre, Rusya, Finlandiya, Polonya ve İspanya


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV