19 Ağustos 2019 Pazartesi

Sekiz Yıl Sonra Yeniden

Summer Ross USA Volleyball Tarafından Yılın Kadın Plaj Oyuncusu Seçildi

24 Ocak 2019 Perşembe 06:44
Sekiz Yıl Sonra Yeniden
 Summer Ross, iki farklı partner ile dört AVP etkinliğinde madalya kazandığından ötürü kariyerinde ikinci kez USA Volleyball tarafından Yılın Kadın Plaj Oyuncusu olarak seçildi. 

26 yaşındaki Ross, ilk kez bu prestijli ödülü 18 yaşında iken 2010 yılında kazanmıştı. Bu ödülü, hem FIVB U19 Dünya Şampiyonası'nı (Jane Croson ile) hem de FIVB U21 Dünya Şampiyonası'nı (Tara Roenicke ile) kazanan en genç voleybolcu olmasından dolayı kazanmıştı.

Ross sezona Fort Lauderdale 5 Yıldızlı ekinliğinde Brooke Sweat ile birlikte bronz madalya kazanarak başladı. Ancak çift kısa bir süre sonra ayrıldı ve Ross yılın geri kalanında Sara Hughes ile birlikte mücadele etti.

Birlikte mücadele ettikleri altı etkinliğin ardından, Ross ve Hughes, ilk uluslararası madalyalarını takım olarak Espinho'da bronz alarak kazandılar. Daha sonra Moskova’da altın ve Yangzhou’da bronz madalya kazandılar.

Ross ve Hughes, 2019'a giren FIVB Dünya Turu'ndaki ABD takımları arasında genel olarak 10. sırada yer almaktadır. İki eleme sona erdiğinde Hughes ve Ross, ABD Olimpiyat sıralamasında, 2020 Tokyo öncesinde ABD takımları arasında dördüncü oldu.

Anahtar Kelimeler: Summer Ross

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV