24 Haziran 2019 Pazartesi

Seyirci rekoru kıran etkinlik: Techniker Beach Tour

Techniker Beach Tour Almanya’da Yaz Aylarının En Popüler Sporu Oldu. Çok Amaçlı Etkinlik Seyirci Rekoru Kırdı

03 Ekim 2018 Çarşamba 06:30
Seyirci rekoru kıran etkinlik: Techniker Beach Tour
“Techniker Beach Tour” Almanya'daki sporseverler için yaz aylarının en popüler etkinliklerinden biri oldu.

Münster'de düzenlenen sezon açılışında, 29.000 seyirci vardı. Bunu takip eden turnuvalar Dresden (30.000) ve Düsseldorf (29.000) seyirci tarafından takip edildi. Şimdiye kadarki en büyük katılımlı etkinliklerden biri  Nürnberg'de düzenlenen turnuva oldu.  45.000 seyirci ile, “Techniker Beach Tour” un en büyük turnuvalarından biri oldu. Şehirde bir konuma sahip olan birkaç turnuvadan sonra, "plaj turnuvaları" başladı; Kühlungsborn'daki muhteşem etkinliğe 37.000 seyirci katıldı ve Kuzey Denizi kıyısındaki en sıcak nokta olan St. Peter-Ording’i ise 46.000 taraftar ziyaret etti.

Bu insanlar sadece plaj voleybolu ile ilgili değillerdi.
Sponsorlar ve onların yaratıcılığı sayesinde mekanlar çok daha fazlasını sundu. Bu etkinliklerin en dikkat çekici olanlarından biri “Techniker Fitness-Lounge” oldu. Seyirciler profesyonel antrenörlerin katıldığı bir fitness programına katıldılar. Etkinlik, stabilizasyon, hareketlilik ve patlayıcı gücü gibi farklı temalar içerdi. “Beslenme” standındaki insanlar sağlıklı bir enerji tedarikçisi için Smoothie-Bike'da bisiklete bindiler.

Serideki yeni, işlem verileri inovasyon ortağı comdirect aracılığıyla değerlendirildi. Bu sayede oyuncuların performansına turnuvalarda seyirci olarak katılanlara ve televizyonda da etkinliği takip edenlere etkileyici bir bakış açısı kazandırıyor. Bu bilgi akışı, sıçrama ve blok erişimi gibi verilerin değerlendirilmesinin yanı sıra ve aynı zamanda servisin hızını da değerlendiriyor. İlk kez “Techniker Beach Tour” daki ekipler, hakemlerin kararlarına itiraz için set başına iki kez video doğrulama sistemini kullandılar. 

2005'ten bu yana ilk kez “Techniker Beach Tour”, ücretsiz yayın yapan bir kanalda canlı yayının tadını çıkardı. ProSieben MAXX, turnuvaların her Pazar günkü finalini yayınladı. Plaj Voleybolu taraftarları çeyrek finalleri online olarak ran.de ve sportdeutschland.tv adreslerinde izleyebildiler.

 

Anahtar Kelimeler: Almanya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV