20 Eylül 2019 Cuma

Şile'de Altyapı Plaj Voleybolunda harika organizasyon

22-24 Ağustos 2019 Tarihleri arasında Işık Üniversitesi, Şile Aquabeach ve AP Sportif sponsorluğunda, TVF ile Şile Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Ve Şile Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen U18 ve U22 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası'nda organizasyon mükemmeldi.

25 Ağustos 2019 Pazar 15:43
Şile'de Altyapı Plaj Voleybolunda harika organizasyon
22-24 Ağustos 2019 Tarihleri arasında  Işık Üniversitesi, Şile Aquabeach ve AP Sportif sponsorluğunda, TVF ile Şile Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Ve Şile Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen U18 ve U22 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası'nda organizasyon mükemmeldi.

Işık Üniversitesi'nden başlamak gerekirse; 
Şile'yi ve Karadeniz’i hakim bir tepeden gören konumu gözlerimize hitap ederken,  'keşke yeniden üniversiteyi burada okusak' dedirten şartları ile harika bir kampüs ve kapıdaki güvenlik görevlisinden, konaklama yaptığımız bölümdekine kadar güler yüzlü personeli ile misafirperverliğin en güzel örneğini verdiler. Pırıl pırıl odaları ile bu sezonki akademik takvim için hazırlıklarını tamamlayan Işık Üniversitesi, plaj voleyboluna verdiği destekle de gençlerimizin spor yapma alışkanlıkları için elini taşa koyanlar arasında yer aldı.
Bir voleybol emekçisi olarak başta Işık Üniversitesi Genel Sekreteri Levent İncedere olmak üzere gece, gündüz yanımızda yer alan görevlilere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Organizasyonun yükünü çeken ve bir an bile güler yüzünden hiçbir eksiklik hissettirmeyen personeli ile Şile’nin en güzel plajlarından Aqubeach, gönülleri fethetti. İstanbul’un yanı başında Şile Ağlayankaya mevkiinde, Uzunkum Plajı içinde yer alan Aqubeach, kurulan 3 plaj voleybolu kortu ile U18 ve U22 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı.

Tesis, sabah kahvaltısı ve yemek servisi ile sınıfı geçerken, organizasyonda görev alan tüm hakemler, organizasyon sorumluları ve sporcuların her isteğine anında cevap veren, gerçekten oldukça bunaltıcı havaya rağmen güler yüzlü hizmetten asla ödün vermeden harika bir iş çıkarttılar. İstanbul’da yaşadığım halde adeta burnumun dibindeki bu güzel tesisin bugüne kadar farkına varmamak da benim kaybım olmuş anlaşılan. Umarım, voleybola katkıları artarak devam eder. Şampiyona boyunca her türlü desteği veren Aquabeach İşletmecisi Emre Budur’la nice nice şampiyonalarda görmeyi ümit ediyorum. Teşekkür ederim bizlere bu güzel tesisi plaj voleyboluna açtıkları için.

AP Sportif. Türk Voleybolunun gerçekten yaşayan efsanesidir Ali Peçen. Türkiye’de salon voleybolu ile birlikte plaj voleybolunda da efsane ismini hak eden sporculardandır. Aktif olarak voleybolculuk yaşantısını tamamladıktan sonra yeni nesile voleybolu sevdirmek için hem salonda hem de plajda çalışmalarını AP Sportif bünyesinde devam ettiren Ali Peçen, U18 ve U22 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası'nın gerçekleşmesi için büyük emek harcayanlardan. AP Sportif bütçesinden  aktardığı kaynak ile turnuvanın tüm ödüllerin dağıtılmasını sağladı. Yaşayan Efsane olmak da böyle bir şey bence. Sadece saha içinde değil, saha dışında voleybola her zaman hizmet etmeye devam eden sevgili Ali Peçen’e gönülden teşekkürler…

Türkiye’de daha önce geçtiğimiz yıl Antalya’da U16 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nın ardından ilk kez U18 ve U22 kategorilerinde Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na U22 Genç Erkeklerde 7 Takım, U22 Genç Kızlarda 14 Takım, U18 Erkeklerde 6 Takım, U18 Genç Kızlarda 14 Takım, toplam 41 takımın mücadelesine  destek veren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran’ı da plaj voleyboluna verdikleri desteğin artarak devam etmesi en büyük temennimiz…

Üç gün boyunca oynanan maçlarda 
U18 Genç Kızlar kategorisinde Naz/İrem çifti dördüncü, Berinay/Ceren üçüncü olurken, Final’de rakibi Ceyda/Öykü çiftini yenen Samsun 15 Temmuz Spor Kulübü'nden Zeynep/Selin çifti Türkiye Şampiyonu oldu. 

 U18 Genç Erkekler kategorisinde Nazım/Hikmet çifti dördüncü,  Dünya/Hakan çifti üçüncü olurken, Final’de rakibi  Batuhan/Necmi çiftini yenen Ali/Erdoğan çifti Türkiye Şampiyonu oldu. 

U22 Genç Kızlar Kategorisinde Gökçe/Ece çifti dördüncü, Aysu/Hülya çifti üçüncü oldu. Final maçında ise Özge A./Simge çiftini yenen İstanbul Anadolu GSK'dan Derin/Eylül çifti Türkiye Şampiyonu oldu.

U22 Genç Erkekler Kategorisinde ise Onurcan/Nurullah çifti dördüncü, Erkan/Cem çifti üçüncü oldu. Final maçında ise Eyyüp G. / Erkan T. çiftini yenen Batuhan C.A / Tarık G. çifti Türkiye Şampiyonu oldu.

Gençlerimizi ve kendilerinin bugünlere gelmesinde destek veren aileleri ve antrenörlerini tebrik ederim. 
Yolları açık olsun.

Son olarak da U18 ve U22 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası'nda görev yapan gözlemci ve hakemlerimiz ile organizasyonda görev yapan TVF Plaj Voleybolu operasyon ekibine emekleri için gönülden teşekkürler... 
Savaş Eskigülek

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV