26 Eylül 2018 Çarşamba

Singapur Plaj Voleybolunda Geleceğe Umutla Bakıyor

Singapur’da Doğal Güzellikler Plaj Voleybolunun Popüleritesini de Arttırıyor

25 Kasım 2017 Cumartesi 06:56
Singapur Plaj Voleybolunda Geleceğe Umutla Bakıyor

Singapur'un doğal manzaraları ile birlikte ülkede plaj voleybolunun popülerliğini artırma çabası giderek bir artış gösteriyor.

Asya’daki ada ülkesi, geçtiğimiz günlerde ilk kez Güney Doğu Asya Plaj Voleybol Şampiyonası Oyunları'na ev sahipliği yaptı.

Singapur Voleybol Birliği (VAS),  Sentosa Adası'ndaki Palawan Sahili'nin muhteşem konumunu seçti ve FIVB şampiyona kriterlerine uygun olarak 3 müsabaka kortu ve 2 de ısınmak üzere kort oluşturdu. 

Amaç, Singapur'u 2018 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda 1 Yıldızlı bir etkinliğe ev sahipliği yapabilecekleri bir konuma getirmeye yardımcı olmaktı. 

FIVB plaj voleybolu direktörü Angelo Squeo’ ya göre “Güzel bir bölgede, tanıtımı en iyi şekilde gerçekleştirilmiş olan etkileyici bir deneyimdi. Burada plaj voleybolu potansiyelinin çok iyi olduğunu gördüm ve daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum. Singapore, aynı zamanda Copacabana’daki plajlar gibi bir plaj voleybolu olma potansiyeline sahip.” 

Bu turnuvada Singapor’u temsil eden iki bayan takımı da beklentileri karşılayarak çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Singapur antrenörü Dean Martin’e göre “Ekiplerimiz gerçekten iyi bir mücadele ortaya çıkardı ve shada mükemmel bir oyun oynadı. Eksik olan kısım deneyim idi ve bu turnuva boyunca görüldü.”

Gelecekte Singapurlu plaj voleybolu taraftarları, 2018 AVC Plaj Voleybolu Turu bekliyor.

AVC Plaj Voleybolu Direktörü Kritsada Panaseri’ye göre  “Singapur'un organizasyonu beklentileri aştı. Alan çok büyüktü ve canlı eğlence ile plaj voleybolunun tüm deneyimini bir üst seviyeye taşıdı.”

 

Anahtar Kelimeler: Singapur

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV