24 Haziran 2019 Pazartesi

Son Şampiyonlar Bir İlk Peşinde

Anders Berntsen Mol ve Christian Sandlie Sørum, 2018 Yılı Halk Sporları Ödülüne Aday Gösterildiler

15 Aralık 2018 Cumartesi 06:30
Son Şampiyonlar Bir İlk Peşinde

Son Plaj Voleybolu Avrupa şampiyonları Anders Berntsen Mol ve Christian Sandlie Sørum, Norveç gazetesi Dagbladet'in 2018 Yılı Halk Sporları Ödülüne aday gösterdiği elit sporcular arasında yer aldı. Online oylama, 18 Aralık gece yarısına kadar devam edecek ve Dagbladet, 22 Aralık'ta kazananı ilan edecek.


Kasım ayında CEV tarafından verilen ‘2018 Plajın Kralları’ ödülünü alan Mol ve Sørum, sadece Avrupa şampiyonu değil aynı zamanda 2018 FIVB Plaj Voleybol Dünya Turu'nda da 1 numaralı takım olarak yer alıyor. Bu yılın başlarında,
Gstaad ve Viyana'da düzenlenen Major Seri'lerde üst üste altın madalya kazandılar. Ayrıca Hamburg’taki Dünya Turu Finalleri ve Las Vegas’daki 4-Star etkinliğini de kazandılar.

Plaj Voleybolu’nun  Vikingleri, tam anlamıyla 21 ve 23 yaşlarında dünyanın zirvesine yükseldiler ve şimdiden Hamburg'daki gelecek yılki Dünya Şampiyonasında ve Moskova'daki EuroBeachVolley'de favoriler arasında yer alıyorlar.


Şimdiye kadar hiçbir voleybol ya da plaj voleybolu oyuncusu bu prestijli ödülü kazanmadı, bu yüzden neden bu sefer gerçekleşmesin?

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV