18 Şubat 2019 Pazartesi

Tecrübeler Paylaşılınca Değer Kazanır

Jurmala Plaj Voleybolu Antrenör Klinik Çalışmasına Ev Sahipliği Yaptı

26 Eylül 2018 Çarşamba 11:37
Tecrübeler Paylaşılınca Değer Kazanır
 2018 CEV U22 Plaj Voleybol Avrupa Şampiyonası sırasında, Jurmala şehri plaj voleybolu antrenör klinik çalışmasına ev sahipliği yaptı. Bu, 2016 U18 ve 2017 U22 Avrupa Şampiyonaları ile birlikte Brno (CZE) ve Baden (AUT) 'da düzenlenen önceki çalıştayların ardından CEV tarafından düzenlenen üçüncü klinik çalışması idi. Letonya'nın en popüler sahil beldesindeki # EuroBeachVolleyU22'ye katılan çok sayıda antrenörün yanı sıra Martin Plessl ve Menzo Tanis'in verdiği derslere, turnuvaya katılmayan takımların Ulusal Federasyonları da katıldı.
Kliniğin temel amacı, özellikle de kariyerlerinin gelişme safhasında olan genç oyuncuların oyun bilgisini ve işlerinin kalitesini artırmak, aynı zamanda Avrupa'nın her yerinden plaj voleybolu antrenörlerine yardımcı olmak ve ilham vermekti. 
 
İlk günde, Martin Plessl “Scouting - High-level game analysis” ile ders programını açtı. Plessl, 2011'den bu yana Avusturya Voleybol Federasyonu'nda elit plaj voleybolu takımından Clemens Doppler / Alexander Horst'unu desteklemek için profesyonel bir yardımcı olarak çalışıyor, böylece tüm FIVB Dünya Turu etkinliklerine, 2016 Rio Olimpiyatları'na ve Dünya Şampiyonalarına dünyanın dört bir yanında seyahat ediyor. 

Daha sonra, Menzo Tanis elit plaj voleybolu istatistiklerine odaklanarak ikinci konuşmayı yaptı. Tanis, Hogeschool van Amsterdam'da (HVA) Spor Fakültesi'nden mezun oldu ve on yıldan uzun bir süredir Hollanda Voleybol Federasyonu için performans analisti olarak çalışıyor. Scout ve analizleri ile, üç kez Avrupa şampiyonu olan Richard Schuil / Reinder Nummerdor, 2012 Avrupa şampiyonu Sanne Keizer / Marleen van Iersel, 2013 dünya şampiyonları ve 2016 Olimpiyat bronz madalya kazanan Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen gibi birçok elit plaj voleybol takımına değerli destek sağladı.

Tanis, Nummerdor ve Christiaan Varenhorst'un yanındaydı ve bu takım 2015 Dünyasında gümüş madalya kazandı. Ayrıca, 2015 U20 Avrupa Şampiyonası'nın altın madalyalı oyuncuları olan Joy Stubbe ve Nika Daalderop ile birlikte çalıştı ve tecrübelerini onlara aktardı.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV