18 Ekim 2018 Perşembe

Yaş Gruplarında Rusya Tarih Yazdı

Tarihte İlk Kez Bir Ülke Yaş Gruplarının Hepsinde Aynı Yıl Altın Kazandı

14 Kasım 2017 Salı 06:16
Yaş Gruplarında Rusya Tarih Yazdı

Rus erkek milli takımı antrenörü Oleg Kiselev ve bayan milli takım  antrenörü Dmitri Fedotov, Rusya'nın bu yıl EuroBeachVolleyU18, EuroBeachVolleyU20 ve EuroBeachVolleyU22'deki tüm altın madalyaları kazanmasının ardından ülkenin Avrupa Plaj Voleybolu'ndaki yükselişini açıkladı.

Bayan ve erkek 6 yaş grubu şampiyonasında kazanılan altı altın madalya suretiyle  2017 Avrupa yaş altı turnuvalarında Rusya'nın elde ettiği rekor şüphesiz oldukça etkileyici oldu.Tarihte ilk kez, aynı ülke altı bayan ve erkeklerde altın madalyaya aynı yıl içinde sahip oldu.

Oleg Kiselev : “Hiç şüphesiz Rus plaj voleybolu için muhteşem bir yıl oldu. # EuroBeachVolleyU20'de ki altın madalya, Rusya için yalnızca plaj voleybolunda bir kilometre taşı olmadı daha da önemlisi Mariia Bocharova ve Maria Voronina gibi genç sporcuların daha yüksek yaş grupları için kazandıkları bir tecrübe ve kendine güven duygusu oldu.”

Kiselev, Rio 2016 Olimpiyatları'ndaki erkek takımlarının gösterdiği güçlü performansın, Rusya'da plaj voleybolunun gelişimi üzerinde de etkili olduğunu iddia etti. “Bence Rio’ da Krasilnikov / Semenov'un dördüncülüğü, Liamin / Barsuk'un beşinciliği Rusya'da plaj voleybolu için bir sıçrama tahtası oldu. Onlar, geçen laj voleybolu oyuncuları için bir idol haline geldiler. Şimdi Rusya’da yarının plaj voleybolu yıldızlarını oluşturmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Oleg Kiselev ve Dmitri Fedotov'un önümüzdeki yıl yapılacak büyük uluslararası yarışmalara göz dikmelerinin ve istekli gençlerle birlikte daha önemli kilometre taşlarına ulaşmak istemelerinin  nedeni bu. “ Bu yıl hedefe ulaşana dek dinlenmeyeceğiz. Bu yıl,  Kazan'da  # EuroBeachVolleyU18'deki gibi   altın, gümüş ve bronz madalyaları toplamak istiyoruz.” Şeklinde hedeflerini açıklıyor ve gülerek “Fakat bu bir sır.”diyor.

Kiselev, Rusya'nın plaj voleybolundaki  son başarılarının arkasındaki büyük sırrın ne olduğunu bile ortaya koyuyor. “Bence başarının sebebi çok çalışmak. Sporcularımız son yıllarda çok çalıştılar ve her geçen gün gelişmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Artık bu emeğin meyvelerini toplama zamanı. Çünkü sıkı çalışmaktan başka çare yok.”

“Bence, gençlerimizin birinci takımlarımızla antreman yapma fırsatı bulması önemlidir. Onlardan çok şey öğrenebilirler ve yıldızlara meydan okumak için kendini geliştirmeyi öğrenirler.”

Belki yakında Rus gençleri üst düzey etkinliklerde idollerine de meydan okuyabilecekler. Yine de, bir şey kesin: Rus plaj voleybolu taraftarlarını parlak bir gelecek bekliyor olabilir.

Anahtar Kelimeler: Rusya

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV