16 Aralık 2018 Pazar

Yenilgisiz Altın Madalya

April Ross Ve Alexandra Klineman Dela Beach Open’da Yenilgisiz Şampiyon

10 Ocak 2018 Çarşamba 06:29
Yenilgisiz Altın Madalya
April Ross ve Alexandra Klineman, birlikte ilk FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu turnuvasında Dela Beach Open’da ardı ardına 10.zaferlerine ulaşmayı başardılar.

Amerikalı çift, Lahey’e Sportcampus Zuidepark’da Brezilyalı Carolina Salgado ve Maria Antonelli’yi 2-0 (21-12, 21-15) mağlup ettiler. Klineman'ın filedeki hakimiyeti Ross'un çevikliği ile birleşince ikili final maçında kolay bir galibiyet elde ettiler.

Klineman : “Hâlâ şok dayım. Ancak bu oyunu oynamaya çalıştık, olmasa idi başka herhangi bir oyunu oynayacaktık. Aynı şekilde hazırlandık ve aynı şekilde oynamaya çalıştık ve sonunda bu yeterli oldu.”

Ross ve Klineman altın madalya maçı için dokuz kez ard arda kazandılar. İki ülke kotası maçı, iki eleme maçı ve ana çizelge maçları. İkili Carolina ve Maria Antonelli ile karşılaşmadan önce bu maçların tümünü  kazandılar.

Bu Ross’un, 2017 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda Lauren Fendrick ile birlikte kazandığı gümüş madalya sonrasında Dünya Turu’nda kazandığı ilk altın madalya ve 2016 Long Beach’de kazandığı altın madalyadan beri ilk altını. 

Klineman ile birlikte 2017 yılının sonlarına doğru Ross'un eski ortağı Jennifer Kessy'nin rehberliğinde bir takım oluşturdular.

Ross : “Harika bir birlikteliğimiz var ve hepimiz aynı sayfadayız.” “Hepimiz aynı zihniyet, aynı kültür ve aynı değerlere sahibiz. 

“ Bu sahada  olduğunuzda çok önemlidir ve birbiriniz için oynamak çok zordur. Bu gerçekten çok özel bir his.”

 

Anahtar Kelimeler: Dela Beach Open

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV