22 Ağustos 2019 Perşembe

Adanalı Bir Voleybol Aşığı Mustafa Yağız

Neslihan İle Gelen Eczacıbaşı Sevgisi Büyüyerek Devam Ediyor

01 Haziran 2018 Cuma 06:33
Adanalı Bir Voleybol Aşığı Mustafa Yağız
 -          MUSTAFA YAĞIZ KİMDİR ?

         Mustafa Yağız, 1996 Osmaniye/Kadirli doğumlu olmasına karşın Adana’ yı asıl memleketi olarak gören 3 kardeşin en büyüğü ve şuan da Çukurova Üniversitesi'nde Sınıf Öğretmenliği okuyan bir voleybol aşığıdır.

-           

-          ÜNİVERSİTE KARİYERİNİ ANLATABİLİR MİSİN?

-           Üniversite kariyeri olarak halen okuyor olmamdan kaynaklı belki tam bir yorum yapamayabilirim ama bölüm olarak belki de en kolay bölümdür ama bence en önemli olanıdır. Çünkü geleceğimize yön verecek insanların hepsi buradan yetişmektedir. Bunun yanında her insanın mutlaka ama mutlaka yaşaması gereken bir deneyim olarak görüyorum üniversite hayatını çünkü hayatın en güzel anlarını burada yaşıyormuş insan

-           

-          VOLEYBOL İLE İLGİLENMENİN NEDENİ NE ?

-           Voleybol ile ilgilenmemim nedeni dededen babadan süre gelen bir spor olmasıdır. Halen sürmekte olan ve yıllarca köylerimizde voleybol turnuvalarında oynamış babam ve amcalarım bu konuda benim için bu spora ilgi duymamda büyük ilham kaynağı olmuşlardır. Yani kısacası aileden süre gelen bir maceradır benim için voleybol.

-           

-          SENCE TÜRKİYE’DE NASIL VOLEYBOL SEYİRCİSİ YARATILIR ?

-          Bana göre Türkiye de voleybol seyircisi şu koşullar da artmaz aksine günden güne maalesef ki azalıyor. Çünkü voleybolumuz elde ettiği büyük başarılar karşısında hiç bir zaman hak ettiği değeri bulamıyor. Aksine bir futbolun en basit olayı voleybol kulüplerimizin kazandığı Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndan daha fazla medya da yankı uyandırıyor. Televizyonlar da 1.5 - 2 saat futbol basketbol yorumcuları çıkıp konuşurken milli maçlarımız dahil bir çok voleybol maçını insanların izlemesine imkan verilmediği sürece bizim maçlara seyirci çekmemiz çok zor. Burada en büyük görev TVF başkanımıza düşüyor ve bu konuda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesini bir taraftar olarak rica ediyorum. Lütfen bizleri bu güzel sporu izlememiz için gerekli çalışmaları yapsınlar.

-           

-          TÜRKİYE VE DÜNYADA EN BEĞENDİĞİN VOLEYBOLCU VE ANTRENÖR KİM?

-          Türkiye’de en beğendiğim oyuncu şuan aktif voleybolcular içinde EDA dır. Dünya da ise YEON-KOUNG KİM dir  Şuan da. Türkiye de en beğendiğim Antrenör MARCO MOTTA, Dünya da ise LANG PİNG dir.

-           

-          ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUN?

-          Şampiyonlar ligi her oyuncunun daha fazla deneyim kazandığı kendisini göstermek adına büyük bir fırsat yakaladığı uluslararası bir platform olmakla birlikte takımların kadrosunda bulundurduğu oyuncular ile adını duyurmaları ve voleybolda söz sahibi olmaları adına güzel bir platform diyebilirim.

-           

-          VIDEO CHALLANGE SİSTEMİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİN NE?

-          Video Challange bence çok yerinde ve güzel bir uygulama. Çünkü hakemlerimizin de insan olduklarını düşünecek olursak bazen hatalar yaptıklarına hep birlikte şahit oluyoruz ve bu yanlış kararları düzeltme adına yerinde ve olmasa olmazdı dediğim bir uygulamadır.

-           

-          VOLEYBOLDA UNUTAMADIĞIN BİR ANIN VAR MI?

-          Voleybol da unutamadığım bir anım tabi ki var hem de yakın zamanda, Bir gün bir mesaj geliyor ve mesajda 9 Nisan da müsait misin? Diye bir soru evet diyorum ve sonrasında detaylar açıklanmaya başladıkça bir insanın yaşayabileceği en heyecanlı anını yaşıyorum kalbim yerinden çıkacak gibi hissettim ilk başta. Çünkü Eczacıbaşı Yönetimi 9 Nisan da İstanbul Burhan Felek Spor Salonun da oynanacak Cev Cup Finaline davet ediyor. Adana'da yaşayıp sürekli desteklediği bir takımdan böyle bir davet almış bir taraftarın o an ki ruh halini anlamak çok zor olsa da tahmin etmek hiçte zor değildir ve böyle bir teklife kimse Hayır diyemez/demez diye düşünüyorum. Gün geliyor ve takımın davetlisi olarak Eczacıbaşı Voleybol Fan grubunun Yöneticisi Fatma Madi Babuşcu ile birlikte İstanbul’a takımın kamp yaptığı otele gidiyoruz oyuncularımız ile aynı otelde kalmak, maç öncesinde kulübümüzün değerli voleybolcularından Selcan ÇAĞLAR Hanım ın kitap imza gününe katılmak, final maçını canlı canlı izlemek ve sonrasında kupayı kaldırdıktan sonra takım ile şampiyonluk kutlamasına katılmak orada TVF başkanımız, tüm Eczacıbaşı Yönetimi ve kulübün efsane Voleybolcuları ile bir arada olmak her halde bir voleybol taraftarının hayal bile edemeyeceği türden deneyimlerdi. Bu vesileyle bu güzel 2 günü yaşamama sebep olan bu davet için Eczacıbaşı Yönetimine ve özellikle Nalan Hanım’a teşekkürlerimi borç bilirim hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederim bana hayatımda asla unutamayacağım bu anları yaşattıkları için.

-           

-          ECZACIBAŞI SEVGİN NEREDEN KAYNAKLANIYOR?

-          Eczacıbaşı sevgim ise epey bir geç kaldığımı düşünmekle beraber Neslihan Demir GÜLER e olan hayranlığımdan ötürü Eczacıbaşı’na tekrar dönüşüyle başladı. Sonrasında ise kulübün içine girdikçe o samimiyet ailevi özellikleri ile resmen beni büyüledi ve uzun zamandır ara verdiğim voleybolu neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anlamış oldum. Son yılında ise Neslihan Eczacıbaşı’ndan gitmiş olsa da artık benim için kendisinin çok özel bir yeri olmakla birlikte ben de Eczacıbaşı gibi bir ailenin taraftarı olarak kaldım ve o nerede olursa olsun kendisinin yeri her zaman ayrı kalacak.

-           

-          TÜRKİYE’DE VOLEYBOL HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

-          Türkiye’nin voleybolda elde ettiği başarılar göz önünde bulundurulduğunda maalesef hiç bir zaman diğer spor branşlarına karşın hak ettiği değeri görmemiştir. Halen de öyle olmaya devam etmektedir. Eğer ki üstüne biraz olsun düşülmüş olsa hem seyirci hem de uluslararası başarılar konusunda çok çok daha iyi bir noktada olacağımızı düşünüyorum.

-           

-          ECZACIBAŞI TARAFTAR GRUBU TIGERS’I ANLATABİLİR MİSİN?

-          TIGERS grubu üyesi olmamakla birlikte (olmasını çok isterdim lakin maçlara gidemeyen birisi olmaktan kaynaklı maalesef içlerinden biri değilim) takımımızın her zaman arkasında duran yurtiçi/yurtdışı deplasmanları dahi olsun oyuncularımız için itici bir güç olan taraftar grubudur. Cev Cup Finalin de salonda onlarla birlikte olan birisi olarak ta şunu söyleyebilirim, Maç boyunca susmayan yeri geldiğinde maçı izlemeyip yaptığı tezahüratlarla oyuncularımıza itici bir güç olan, nerede ne yapılması gerektiğini bilen voleybol bilgisi yüksek insanların bir araya geldiği bir voleybol grubudur TIGERS.

 

Anahtar Kelimeler: Mustafa Yağız

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV