22 Temmuz 2018 Pazar

Babadan Gelen Voleybol Sevgisi Altan Arkın Bileke

Altan Arkın Bileke’ye Göre Bir Pasör Takımının Orkestra Şefi

23 Şubat 2017 Perşembe 06:46
Babadan Gelen Voleybol Sevgisi  Altan Arkın Bileke
           Altan Arkın Bileke Kimdir?

03.06.2003 tarihinde İstanbul’da doğdum . Babam  Serdar  Bileke , annem  Gülay  Öztemiz  , ablam  Mina  Bileke  . Spor hayatıma   2008  senesinde  basketbol  oynayarak  başladım  .  2013 senesinde  spor  hayatıma voleybol oynayarak devam etme kararı aldık . O tarihten beri İBB spor kulübünde spor hayatıma devam etmekteyim . Yeşilköy Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez Ortaokulunda  okumaktayım . 2015-2016  döneminde okul 3.sü oldum .

Voleybol Kariyerine Nasıl Başladın?

Voleybolu seçmemdeki en büyük etken babamın (Serdar Bileke) , amcamın (Ufuk Bileke) , halamın (Sibel Bileke) eski milli sporcular olması , babamın ve amcamın pasör olmaları ve bu bilgi ve tecrübeler ışığında daha çabuk ilerleyebileceğim düşüncesinde olduğum  için .

Neden Pasörlüğü Tercih Ettin?

Babamın (Serdar Bileke) ve amcamın (Ufuk Bileke)  kendi zamanlarının üst düzey pasörleri  olmaları en önemli tercih sebebimdir . Bir geleneği devam ettirmek arzusu gibi bir şey . Pasörleri bir orkestra şefi gibi görüyorum ve ben de kendi zekama, pratikliğime güvendiğim için ve de boyumun uzunluğunu çok faydalı kullanabileceğim bir pozisyon olduğu için pasörlüğü seçtim .

Türkiye’de En Beğendiğin Pasör Kimdir?

Babamı tek geçerim . Ulaş Kıyak’da en beğendiğim günümüz pasörlerinden.

            Çalıştığın Ve En Beğendiğin Antrenör Kim?

Yaşım gereği bugüne kadar sadece Yasin Gülşen hocam ile İBBSK’daki spor hayatımda çalıştım.  Kendisi çok özverili , işini çok severek yapan bir antrenördür.

Kazandığın Ödüllerden Senin İçin En Önemli Olan Hangisi?

2015-2016 sezonunda kazandığımız minik erkekler İstanbul 2.liği benim için kulübümüzdeki ilk resmi başarım olmasından dolayı ayrı bir yeri vardır.

Sence Türkiye’de Voleybol Seyircisi Nasıl Yaratılır?

Bence voleybolu ilkokullar seviyesine indirebilirsek ve ilkokul çağındaki çocuklara voleybol sevgisi verebilirsek, voleybolu seven bir nesil yetiştirmiş oluruz ve böylece bu çocukların anne, baba ve çevresiyle otomatikman voleybol seven bir taraftar kitlesi oluşturmuş oluruz.

Dünyada En Beğendiğin Antrenör Ve Oyuncu Kim?

Antrenör olarak Giovanni Guidetti , oyuncu olarak ise  Earvin N’Gapeth.

Voleybol Kariyerin Boyunca Unutamadığın Bir Anın Var mı ?

2013 senesinde Caddebostan’da düzenlenen açık hava veteranlar turnuvasında oyuncu eksikliğinden 40-50 yaşlarında ki voleybolcu ağabeylerimin arasında oynamam güzel bir anı olarak kalmıştır .

Plaj Voleybolu mu Salon Voleybolu mu ?

Plaj voleybolunu daha çok seviyorum çünkü plaj voleybolunda teknik kapasite, fizik kapasitesinin önüne geçiyor. Yani plaj voleybolu oynamak için tekniğimizin daha iyi olması lazım ve de plaj voleybolunu iyi teknikle salon voleybolundan daha uzun seneler oynayabiliriz.

-          Voleybolda Ulaşmak İstediğin Bir Hedef Var mı?

Voleybolda en yüksek seviye olan milli takımlar düzeyinde oynayabilmek en büyük hedefim. Tabii ki yurtdışında oynayabilmekte her sporcunun olduğu gibi benimde en büyük hedefimdir.

-          Şampiyonlar Ligi İçin Ne Düşünüyorsun?

Şampiyonlar Ligine gelince Halkbank son yıllara damgasını vurdu . Bu sene de 3 takımla katıldığımız şampiyonlar liginde en büyük favorim Halkbank .

 

Anahtar Kelimeler: Altan Arkın Bileke

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV