26 Eylül 2018 Çarşamba

Bir Modena Aşığı Angelo Lorenzetti

Lorenzetti Filippo Lanza Ve Simone Gianelli İle Olmayı Büyük Şans Kabul Ediyor

17 Mayıs 2017 Çarşamba 07:36
Bir Modena Aşığı Angelo Lorenzetti

-          Angelo Lorenzetti Kimdir?

 

Çok şanslı bir adamım. Tutku duyduğum bir işi yapıyor olmak gibi harika bir fırsata sahibim.

 

-          Voleybol Kariyerinize Nasıl Başladınız?

 

Yaşadığım kasabada genç oyuncular ile oynayarak başladım. Sonra bunları uygulamaya   başladım aynı zamanda bir bankada çalışıyordum. Julio Velasco bir gün İtalyan Federasyonu'nda genç milli takımın antrenörü olarak onunla çalışmamı istedi.

 

-          İtalya’da Elde Ettiğiniz Şampiyonluklardan Sizin İçin En Önemlisi    Hangisi?

Her zaferden sonra mutluluk duyarım ve bu mutluluk tüm ruhumu kaplar. Nasıl bir mutluluk sıralaması yapabilirim ki? Bunu yapamayacağım. Kazanmak her zaman çok zordur ve her zafer en yüksek keyif düzeyde keyif verir.

-          İtalya’daki Voleybol Seyircisi İçin Ne Düşünüyorsun?

 

Onların oldukça etkili ve aynı zamanda karşı takıma karşı saygılı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle maçlar sırasında takımlarını desteklemek için şiddet dışında her şeyi yapıyorlar. Bununla birlikte, maç sonunda bir çok insan her iki takım oyuncuları ile selfi çektirmek ve onlardan imza almak için sahaya akın ediyorlar. Bu gerçekten güzel ve tüm sporlar için geçerli değil.

 

-          Virtus Volley Fano Günlerinden Bahseder misin?

 

Ben oynamaya başladığımda Fano başka bir isimle anılıyordu. la “Delfino”. Rakiplerini sarsıyorduk ve bu nedenle… Çok hoşlanmadım. Ahahah! Birkaç yıl sonra iki kulüp birleşti ve ben evime döndüm. Orada bu sporu sevmeyi öğrendim ve bu güzel atmosfer beni antrenörlük yapmaya yönlendirdi. Ayrıca, yaz aylarında oraya gittiğimde memnuniyetle geri dönmeme neden olacak çok arkadaşım var.

-          2002-2003 Şampiyonlar Ligi’nden Bahseder misin?

Benim için güzel bir deneyimdi. Milano’da organize edildi ve etkinliği 10.000 nin üzerinde seyirci takip etti. Çok etkileyici idi. Bu etkinlikle Belgorod'un kazanma döngüsü başladı. Onlar, fiziksel olarak başka bir seviyedeydiler ve bu fiziksel kuvvetle bağlantılı olarak güçlü tekniklerini ve taktiklerinin üstesinden gelemedik. İtiraz edilmeyecek ve pişmanlık duyulmayacak bir durumdu. Çok güçlüydüler.

-          2001-2002 İtalya Ligi’ni Anlatabilir misin?

Başarı, oldukça zorlu bir sezon sonrasında geldi. Sezon sonunda tüm oyuncular daha çok kenetlendiler ve zafer üzerine yoğunlaştılar. Takım, her maç sonrasında gelişme kaydetti. Şampiyonluğu, Palapanini'de kazanmak benim için çok heyecan verici bir şeydi.

-          2008-2009 İtalya Ligi’ni Anlatabilir misin?

Normal sezon hiç de kolay değildi. Çok fazla sakatlık yaşadık ve takım normal sezonu 5. sırada tamamladı. Ama takımda çok özel oyuncular vardı. Kazanmak için özel bir voleybol oynamak zorunda olduklarını ve yaptıklarını biliyorlardı. Yeni bir sistemle oynadık ve finalin beşinci maçı tam bir mucizeydi. Trento 2-0 önde idi ve final bitmiş gibi görünüyordu. Oyuncularım sessiz bir şekilde oynamaya devam ettiler ve ayrıca biraz şansla maçın akışı değişti. Zafer kazanmak isteyen bir takımdık fakat güzel bir şey yapmak için hayatlarını ortaya koydular.

-          2015-2016 İtalya Ligi’ni Anlatabilir misin?

Bir önceki sezonda Trento'ya karşı finalde kaybetmiştik. Çok kötü oynamıştık. Açıklamak zor ama bu yenilgi bizim şansımızdı. Geçen sezonun başlangıcında duygularımızı nasıl çok kötü yönettiğimizi düşünüyorduk ve bu durum bize nasıl voleybol oynamamamız gerektiğini gösterdi. Gülümseyerek oynamak isterdik ama bunu yapamadık. Sezon boyunca çok çalıştık ama yine istediğimizi yapamadık. Bence bu yol şimdiye kadar takımımla gidebileceğim en iyi yollardan biriydi. Bu çocuklar bana nasıl antrenörlük yapacağımı öğrettiler.

-          2014-2015 İtalya Kupası’nı Anlatabilir misin?

Bizim takımın ilk zaferiydi. Final four a kaldığımızda bazı şeyler belli olmuştu çünkü normal sezonda en iyi takımlara karşı kaybetmiştik. Oldukça zor bir yarı final oynadık. Çok iyi oynamadık ama alçakgönüllüydük. Finalde Trento'ya karşı oyuncularım muhteşem bir voleybol oynadılar. Mükemmel bir maçtı.

-          2015-2016 İtalya Kupası’nı Anlatabilir misin?

Üst üste 2.şampiyonluk oldukça zor oldu. Bunu oyuncularım gerçekleştirdi. Ayrıca bu vesileyle söylemeliyim ki yarı final şu veya bu şekilde geçti. Ancak final kolay olmadı ama o gün sadece bir takım vardı: Modena. Tebrikler çocuklar!

-          2009 İtalya Süper Kupası’nı Anlatabilir misin?

Piacenza ile karşılaştığımız bir maçtı. Bu maçta da aynı tavırla mücadele ettik. Sezonun ilk maçıydı ve oldukça sakin umursamaz bir maç çıkardık. Maç çok sert geçti. Maçta beş kez set sayısı kullandık ve sonuçta kazanmayı başardık. Bu duyguyu benim de hissettiğimi söylemek zorundayım.

-          2015 İtalya Süper Kupası’nı Anlatabilir misin?

Bu, bir öncekinden çok farklıydı. Lig finallerinde bizi yenen Trento'ya karşı Modena’da kendi spor salonumuzda oynadık. Yeni sezona, Mayıs ayının sonundaki voleybol tarzımızdan daha değişik bir taktikle başlamak istedik. Bu suretle, her iki takımda 5 set boyunca gayet iyi oynadı ve skorlar oldukça yakındı. Seyircilerimiz bu maçta en iyi oyuncumuz oldu ve böylece oyuncular üç kupa ile sonlanacak bu güzel sezonu inşa etmeye başladılar.

-          1999-2000 Seri A2 İtalya Kupası’nı Anlatabilir misin?

Çok zaman oldu. Final, Club of Taranto tarafından organize edilmişti. Aslında ligi de kazanmış olan ve çok güçlü bir takıma sahip bir kulüptü. Fano ise, pek fazla beklentisi olmayan normal bir takımdı. O gün oyuncularım üzerinde bir baskı yoktu ve muhteşem bir voleybol oynadılar,  galibiyet 3 sette geldi Bu bizim için çok güzel bir an ve hoş bir partiydi.

-          İtalya Yaş Altı Takımlarındaki Günlerini Anlatabilir misin?

Genç oyuncularla çalışmak bir antrenör için mükemmel bir fırsattır. Her gün gelişmeler, elle dokunabiliyor gibi görünüyor. Şüphesiz zaferler önemlidir, ancak günlük işlerin eğlencesi o faaliyetin temel enerjisidir.

-          Modena Volleyball Günlerini Anlatabilir misin?

İki sezon, Modena'da çalışma fırsatı buldum. Modena'da çalışmak inanılmaz bir deneyimdir. Modena'da çalışmak sizi profesyonel olarak tamamlıyor çünkü o şehir dünya voleybolunun merkezi . Herkes voleybolu seviyor ve onun hakkında konuşuyor. Böylece yaptığınız iyi ve kötü şeyler, olumlu ve bazen de baskıyla takip edilir. İtalya voleybolunda hiçbir şey Modena'ya benzemez. Modena'da kazanmak, bir voleybolcu için en iyi deneyimlerden biridir. Modena’da çalıştığım için ben gerçekten şanslı bir antrenörüm.

-          Blue  Volleyball Verona Günlerinden Bahseder misin?

Verona’ya sezon başında gelmiştim. Sıralamada kötü bir yerdeydik ve kısa sürede durumda bir değişiklik olmadı. Başlangıçta maç kazanamıyorduk. Sonra aniden bir şey değişmeye başladı  ve takım harika bir geri dönüş gerçekleştirerek iyi bir düzen tutturdular. Ne yazık ki, liberomuz ciddi bir hastalığa yakalandı ve değişimi tam olarak gerçekleştiremedik hayallerimizi gerçeğe dönüştüremedik. Bununla birlikte, geçmiş taraftarlarca unutuldu ve sonunda şampiyon olmalıymışız gibi bir ortam doğdu. Mağlubiyet asla güzel değildir ama bazen daha az acımasız olabilirler.

-          Piacenza Volleyball Günlerinden Bahseder misin?

Beş güzel yıl geçirdim. Veda ettiğim son sezon bile çok özeldi. Tüm camia birlikte özel bir birliktelik olmuştu. Sevgi dolu, basit ve sevecen insanlardan oluşmuş bir topluluktu. Kazandık kaybettik ama 5 yıl Piacenza’yı bir ailem gibi gördüm. Palabanca çok misafirperver bir salon halinde idi. Palabanca çok misafirperver bir salondu.

-          Trentino Volley Günlerinden Bahseder misin?

Çok güzel günler geçirdim. Her şeyden önce, Modena’da antrenörlük yaptığım son iki yılda finalde Trento ile oynadık. Trento için söyleyebileceğim şu: " Dostça karşılama için teşekkür ederim. Önyargısız bir karşılama oldu. İlginize layık olmayı umuyorum."

-          Simone Gianelli Ve Filippo Lanza’yı Bize Anlatabilir misin?

Her ikisi de genç ve güçlü oyuncular. Onlarla çalışmak büyük bir fırsat. Daha da gelişmeleri ve kariyerleri için onlara faydalı olmayı umuyoruz. Spor salonunda çok iyi çalışıyorlar bu yüzden ben de onlar sayesinde büyüyebilirim.

-          Dünyada En Beğendiğin Voleybolcu Kimdir?

Bir karşılaştırma yapmak veya sıralama yapmak her zaman zordur. Zor ve belki de hoş değil! Tüm oyuncular iyi tanınmıyor. Spor salonunda olanlar hakkında biraz daha iyi bilgiye sahipsiniz. Bu yüzden, Bruninho ve Ngapeth ile çalışmanın olağandışı bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Voleybolu değiştirmediler, ama kesinlikle güzel ve eğlenceli bir şeyler yaptık. Bu spor salonunda benim için günlük egzersizlerini görebilmek büyük bir fırsattı.

-          Şampiyonlar Ligi’nden Bahsedebilir misin?

Bu giderek daha güzel ve heyecan verici hale gelen bir turnuva. Umarım bir gün Avrupa voleybolunun en prestijli turnuvası haline gelebilir. Bir kupadan  daha fazlası bir şampiyona.

-          Video Challenge Sistem Hakkına Ne Düşünüyorsun?

Artık voleybolda vazgeçilmez bir araç haline geldi. Avrupa kupalarında zorunlu hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum! Voleybolda tahkim çok zor bir işlem ve bazı durumlar, hakem şansı  veya çizgi hakemlerinin yanlışlarına bağlı olmamalıdır. Bu günlerde Brezilya Ligi yarı finallerini izliyorum. Bazı takımların kaderini değiştiren çok büyük hatalar söz konusu. Maç sona erdikten sonra artık videochek'i kullanamazsınız! Umarım maç sırasında bu sisteme erişim prosedürü daha hızlı olur ve şayet hakemler ağzını kapatarak konuşmayı ve mikrofonu bırakırlarsa voleybolun güzel imajını etkilemezler.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Angelo Lorenzetti

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV