15 Kasım 2018 Perşembe

Bir Voleybol Aşığı Alexey Verbov

Verbov'a Göre Bazı Antrenörler Modern Yöntemlerin Gerisinde

01 Eylül 2017 Cuma 06:14
Bir Voleybol Aşığı Alexey Verbov

-          Alexey Verbov Kimdir ?

      Voleybola delicesine aşık olan bir adamım. Ona bütün hayatını veren ve sonuna dek     durmayacak olan bir adamım.

-          Voleybol Kariyerinize Ne Zaman Başladınız ?

      Annem çocukların antrenörüydü. Bu yüzden, spor salonuna gitmek için bir şansım         olduğu zaman kariyerime başladım. 3 aylık olduğumu düşünüyorum.))

-          Neden Libero Olarak Oynadınız ?

        2003 yılına kadar pasör olarak oynadım. Bu dönemde bir seçimle karşılaştım; ya           voleybolu bırakacaktım ya plaj voleybolu oynamayı deneyecektim ya da libero olarak oynayacaktım.            Sonuncusunu tercih ettim ve bu seçimimden pişman olmadım.)) Bunun       için  Chipulin ve Belgorod’a teşekkür ederim.

-          Dünyada En Beğendiğiniz Libero Kimdir ?

       Sergio, Grebennikov, Meana, Henno. Bunlar üst seviyede liberolar.

-          Rus Milli Takım Formasını Kaç Kez Giydiniz ?

      200 den fazla.

-          Rus Voleybolu Ve Seyircisini Anlatabilir misin ?

      Rusya'da voleybola ilgi çok fazla. Voleybol oynayan insan sayısına bakacak olursak 3.    sırada. Çok büyük bir ülkemiz ve üst düzey ekipler için çok sayıda çocuğumuz var. Ne          yazık ki, Rusya'da eski yöntemlerle çalışan bir çok antrenör var ve gerçekten gelişmek      istemiyorlar. Bu nedenle, modern yöntemlerin  biraz gerisinde olduğumuza dair bir        düşüncem var. Çok iyi fiziğe sahip oyuncularımız var, ancak teknik ve taktiksel       anlamda bir adım geride kalıyoruz. Büyük şehirlerde, insanlar tuttukları takımı destekleyecek zamanı her zaman bulamayabilirler. Küçük kasabalarda ise            voleybol her zaman popülerdir. Ne yazık ki, her zaman herkes için yeterli yer yoktur,     çünkü salonlar çok geniş değildir. Özellikle de  Zenit ve Rus milli takımı gibi kulüplerin             gelmesi durumunda.

-          2013 Erkekler Avrupa Şampiyonasını Anlatabilir misiniz ?

-          Bu milli takımlar düzeyindeki ve ömür boyu unutmadığım ilk büyük şampiyonluğumdu. Ve elbette ki finallerin yapıldığı Kopenhag'daki stadyumu hatırlıyorum. 2013 yılında deneyime sahip oyuncularımızdan oluşan büyük bir takımımız vardı. 

Anahtar Kelimeler: Alexey Verbov

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV