13 Aralık 2018 Perşembe

Bir Voleybol Aşığı John Kessel

John Kessel Sadece ABD İçin Değil Avustralya İçin de Çalıştı

25 Ocak 2018 Perşembe 06:21
Bir Voleybol Aşığı John Kessel

-          John Kessel Kimdir ?

      ABD Colorado'lu bir baba, koca, arkadaş ve öğretmenim.

-           USAV Ulusal Yönetim Kurumu Nedir ?

       ABD Kongresi, ABD Olimpiyat Komitesi’ne Amerika'daki olimpik sporları USAV, NGB,   Ulusal Federasyon ile kontrol etme imkanı sağladı. USAV, 1947'de FIVB'yi kuran ilk 12   federasyondan birisi idi.

-          USAV Spor Geliştirme Direktörlüğü Nedir ?

      1985'ten beri ABD Voleybolu için yapmış olduğum, ABD'nin 50 eyaletinde sporu            büyütmeyi amaçlamış olan bir iş. 2010'dan bu yana, aynı zamanda, engelli uluslararası            federasyon olan World ParaVolley için gönüllü olarak aynı pozisyonda bulunuyorum.

-          Deaflympic Olimpiyatlarını Anlatabilir misiniz ?

      Olimpiyat / Paralimpiklik Oyunlardan bir yıl sonra her 4 yılda bir olmak üzere,yaklaşık 4.000 – 5.000 dünyanın en iyi işitme engelli sporcuları bir arada 30 ve üzerindeki spor       dalında mücadele ederler ki plaj ve salon voleybolu da bunlardan ikisidir.

-          Dünya Para Volley Gelişim Direktörlüğü’nün Rolü Nedir ?

      Yukarıda da söylediğim gibi, FIVB ve USAV aynıdır. Araştırma, fikir, en iyi           uygulamaları, klinikler ve podcast'ler, web seminerleri, twitter ve facebook'la    paylaşmak için düzenlenmiştir.

-          2000 Sidney Olimpiyat Oyunları’nı Anlatabilir misiniz ?

      1980'lerde Avustralya VB Federasyonu için teknik direktörlük yapmak üzere 2 yıl           Avustralya'da yaşadım, bu yüzden büyük bir dönüş oldu. ABD Olimpiyatı'nda teknik  direktör / takım lideri idim. Plaj voleybolu takımları 3 beşincilik ve bir altın madalya    elde ettiler.

-          2004 Atina Paralimpik Oyunları’nı Anlatabilir misiniz ?

      İlk kez Paralimpik Oyunları’nda ABD bayan oturarak voleybol takımına yardım ettim.    Hem yardımcı antrenör hem de takımın lideri idim. 2004 te bronz madalya kazandık,          2008 ve 2012 de gümüş madalya 2016 da ise altın madalya kazandık. 

-          Amerika’da Bayan Oturarak Voleybolu İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

      ABD erkek takımına karşı antrenman yapmak yararlı oluyor ve yıl boyunca antreman   yapıyorlar.  Şu anda dünyadaki en iyi takım bayan voleybol takımına sahibiz.

-           AVCA Coaches HALL OF FAME i Anlatabilir misiniz?

      Amerika Voleybol Antrenörler Birliği, ABD'deki yaklaşık 70 antrenörü onurlandırdı  ve Amerika'nın en iyileri antrenörleri olarak kabul etti.

-          USA VOLLEYBALL un Bu Düşüncesinin Nedeni Nedir ?

      ABD Voleybolu için şeyler yapan ve tanınan antrenörleri onurlandırmak. Çünkü onlar    önce öğretmeye ve liderliğe başlıyorlar.

-           ALBÜQUERQUE Junior Olimpik Voleybol Programı Nedir?

      Albuquerque New Mexico'da birkaç yıl karım ile birlikte yaşadım. Ben 1980 ve 1988     yılları   arasında ABD olimpiyat takımının pasörü iken o ise  New Mexico      üniversitesinin bayan             ekibinin antrenörlüğünü üstlendi ve ben USAV için uzaktan          çalışarak junior voleybol ve uluslararası klinikler oluşturdum.

-           Ulusal Yüksek Performanslı  Plaj Kampı Nedir?

      Voleybolda üç farklı disiplin söz konusu. Salon voleybolu, plaj voleybolu ve oturarak       voleybol. Her biri, genç yetenekli oyuncuların en üst düzeylere çıkması için bir kamp     ve klinik sistemi.

-           NORCECA Teknik Ve Antrenörlük Komisyonu Nedir?

      Türkiye'nin içinde olduğu  CEV gibi bizim  bölgemizdeki  Olimpiyatlar ve Paralimpik      için nitelikli yer olan 44 ülke NORCECA'yı oluşturuyor. Bölge; yetkilileri, antrenörleri,        liderleri, oyuncuları ve daha fazlasının gelişimini sağlayan gruplara sahiptir. Ve           neredeyse 20 yıldır FIVB ve NORCECA için antrenörlük komisyonunda çalıştım  eğitim   materyalleri geliştirdim.

-          Leave Kütüphanesi Programı Nedir?

      Genç voleybol kulüplerimizin ve lise kulüplerimizin sezon sonunda her takım için 1        voleybol topu bağışladığı, bunların tüm dünyadaki muhtaç ülkelere dağıtıldığı bir   programdır.

-          2010 Dünya Oturarak Voleybol Şampiyonası’nı Anlatabilir misiniz?

      Oklahoma’da 24 bayan ve erkek takıma ev sahipliği yaptık. Bayan ve erkek ilk iki takım            Paralimpik Oyuları’na katılma hakkı elde etti. 2018 yılında Dünya Şampiyonası   Hollanda’da    yapılacak.

-          2012 Londra Paralimpik Oyunları’nı Anlatabilir misiniz?

      Pek çok maç için jüri üyesi olarak çalıştım, ABD ekibi oynamadığında değil, diğer          ulusların maçlarında da. Bir sorun olduğunda hakem gibiydim.

-          2014 Para Volley Dünya Şampiyonası’nı Anlatabilir misiniz?

      Aynı rolde, jürideydim, ancak birçok bölümde çalıştım.

-          2016 Rio Paralimpik Oyunları’nı Anlatabilir misiniz ?

      Yine jüri üyesi idim. ancak 1 ay sonra Olimpiyat plaj voleybolu  ve Oturarak Voleybol    dallarında ABD resmen zirveye çıktı.

-          En Beğendiğiniz Oyuncu Ve Antrenörler Kimler ?

      Oyuncu olarak, Fransa’da oynayan Ngapeth ve Alman 1.liginde Luneberg’de oynayan    oğlum Cody. Antrenör olarak ise benimle 2 yıl Albuquerque'de yaşayan ve             çocuklarımın vaftiz annesi olan, voleybolda ilk bayan altın madalyalı antrenör Çinli      Lang Ping ile ABD Bayan milli takımı           baş antrenörü olan 3 olimpiyat altın madalyasına   sahip olan  Karch Kiraly.

Anahtar Kelimeler: John Kessel

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV