26 Eylül 2018 Çarşamba

Erzurum'dan Urfa'ya Bünyamin Aslan

Bünyamin Aslan Bir Voleybol Kültürü Oluşumu Gerektiği Düşüncesinde

19 Mart 2017 Pazar 07:02
Erzurum'dan Urfa'ya Bünyamin Aslan
 -          Bünyamin Aslan Kimdir?

20 yaşındayım ve Erzurum doğumluyum. 6 yıldır voleybol oynuyorum. 2 yıl Es Spor’da 3 yıl İBB’ de bu senede Urfa Memleket Spor Kulübü’nde voleybol hayatıma devam ediyorum.

-          Voleybol Kariyerine Nasıl Başladın ?

Voleybola çoğu kişi gibi ilkokul turnuvalarında başladım.Yaşıtlarıma göre boyum uzundu ve İbrahim hocam beni keşfetti daha sonra Es Spor Kulübü’ne gönderdi. Bu vesileyle voleybol yaşantım başladı.

-          Birlikte Çalıştığın Ve En Beğendiğin Antrenör Kim?

Çalıştığım ve beğendiğim en iyi antrenör Hakan Özkan’dır.  Voleybola olan bakış acımı tamamı ile değiştirdi diyebilirim. Onunla çalışırken çok gelişme kaydettiğimi düşünüyorum ve bana voleybolun daha çok mental bir oyun olduğunu, sistemle daha ileri gidebileceğimi öğretti. Onunla çalışmak benim için büyük bir şanstı.
Birkan Ülkü Taşır hocamı da es  geçemeyeceğim üzerimde emeği çoktur

Kazandığın Ödüllerden Senin İçin Önemli Olan Hangisidir?

Koçfest te kazandığım şampiyonluk benim için en değerlisidir diyebilirim.

-          İstanbul Büyükşehir Belediyespor Günlerinden Bahseder misin?

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da bulunduğum zamanda büyük gelişme sağladığımı düşünüyorum.  Çok iyi tesislere ve antrenörlere sahip bir kulüp. Antrenmanlarımız yüksek ve ağır tempoda geçiyordu ve sistemli bir şekilde çalışıyorduk. Çok iyi antrenörlere sahiptik ve dolu dolu 3 sezon geçirdim bu benim için büyük bir kazançtı.

-          Voleybolda Orta Oyuncu Pozisyonunu Seçmen İçin Özel Bir Gerekçen Var mı ?

Klasik bir cevap olacak ama herhangi bir nedenim yoktu boyumun uzun olması nedeniyle orta oyuncu oldum.

-          Dünyada Ve Türkiye’de En Beğendiğin Orta Oyuncular Kim?

Dünya çapında beğendiğim orta oyuncular David Lee ve Srecko Lisinac. David Lee ayrıca benim idolumdur ve ona büyük saygı duyuyorum. Bu oyuncuları, çok üst düzey buluyorum. Türkiye’de beğendiğim orta oyuncu ise Alen Pajenk. O ciddi anlamda çok üst düzey  bir oyuncu.

-          Beraber Oynadığın Ve Sen de En Çok İz Bırakan Oyuncu Kim?

Urfa MSK’dan eski takım arkadaşım ve ağabeyim Aslan Ekşi beni çok etkiledi diyebilirim. Mükemmel bir hırsı var basit bir şey için bile kaybetmeyi sevmiyor bu yönüyle kendisini çok beğeniyorum ve yaptıklarından dolayı bende çok farklı bir etki bıraktı.

-          Sence Türkiye’de Voleybol Seyircisi Nasıl Yaratılır?

Son 2 - 3 yıldır voleybola olan ilginin arttığını düşünüyorum ama elbette yeterli değil. İtalya Ligi’ne baktığımızda tribünlerde boşluk yok voleybolu bir kültür olarak benimsemişler. Bizim de voleybolu daha göz önünde tutarak seyircileri tribüne çekebileceğimizi düşünüyorum. Bu konuda bir algı yaratmamız gerekiyor elbette kamunun da buna yardım etmesi gerektiğini düşünüyorum.

-          Dünyada En Beğendiğin Antrenör Ve Oyuncu Kim?

Dünya çapında en beğendiğim antrenör Brezilya milli takım antrenörü Bernardo Rezende, en beğendiğim oyuncu ise İvan Miljkovic muhteşem bir kariyer çok saygı duyuyorum

-          Voleybol Kariyerin Boyunca Unutamadığın Bir Anın Var mı?

Koçfest teki final maçını unutamıyorum. Muhteşem geri dönüş yapıp şampiyon olmuştuk

-          Şampiyonlar Ligi İçin Ne Düşünüyorsun?

Şampiyonlar Ligi benim bir hayalim ve o seviyede oynamayı çok istiyorum. Orada çok üst seviyede oyuncular ve takımlar bulunuyor, ortaya mükemmel maçlar çıkıyor. İlerde inşallah bir Türk takımı da şampiyon olabilir umarım ilerleyen yıllarda bu heyecanı  bende yaşayabilirim.

-          Video Challange Sistemi Hakkındaki Düşüncelerin Neler?

Ben bu sisteme ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, hakemlerimize çok yardımı dokunacaktır. Kritik yerlerde hataların önüne geçen bu sistemin ligimizde de kullanılması taraftarıyım

Anahtar Kelimeler: Bünyamin Aslan

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV