25 Mart 2019 Pazartesi

Gastronom Bir Voleybolcu Zehra Tönge

Zehra Tönge Vakıfbank’taki Günlerini Unutamıyor

28 Şubat 2018 Çarşamba 06:49
Gastronom Bir Voleybolcu Zehra Tönge

- Zehra Tönge Kimdir?

10.04.1996 Antalya doğumluyum aslen Ispartalıyım. Şu an da THY spor kulübünde oynuyorum. Bahçeşehir üniversitesinde gastronomi bölümünde okuyorum.

- Voleybol Kariyerine Nasıl Başladın?

Çoğu oyuncu gibi bende okuldaki seçmelerde farkedildim. İlhan Yılmaz hocam bu spor için uygun olduğumu söyledi. Sonrada Şimşek sporda voleybola başladım.

-Antalya Şimşek Spor Günlerini Anlatabilir misin?

Şimşek spor her şeyin başlangıcı oldu benim için. İlk başta çok ümitsizdim kendimden ama antrenörlerim hep destek oldu. Çok keyifli günler geçirdim güzel arkadaşlıklar edindim. Çok hırslıydım voleybolumu daha da geliştirmek için hep çabaladım ve sonunda Vakıfbank’ta buldum kendimi:)

- Vakıfbank Altyapısındaki Günlerini Anlatabilir misin?

Takım olmayı ben Vakıfbank altyapısında öğrendim. Önce Gonca Dilik ardından şuan da beraber çalıştığım İsmail Şahin’den çok şey öğrendim çok şampiyonluklar yaşadım. Tarifi olmayan bir bağ vardı takımda aile gibiydik. Voleybolumu geliştirmek için çok müsait bir yerdi Vakıfbank. En önemlisi sıcak bir ortam vardı takımımda. Herkes birbirini o kadar iyi tanıyordu ki biri düştüğünde öbürü toparlıyordu. 2 kere yıldız takım 2 kere genç takım ve 2kerede PAV takımda şampiyonluk yaşadım hepsi inanılmaz anlardı.

 -Beşiktaş Günlerini Anlatabilir misin?

Beşiktaş profesyonel anlamda ciddi olarak çalıştığım ilk takımdı. İlk senem de 1.ligi şampiyon olarak bitirdik ve süper lige adım attık. İkinci senemde ise farklı bir mevkide yarı sezon geçirdim.

 - THY Günlerini Anlatabilir misin?

THY, Vakıfbank’taki bağların tamamını hissettiğim bir yer. Çünkü antrenörüm İsmail Şahin ve Serkan Gür Vakıfbank’taki antrenörlerimdi ve kaldığım yerden devam ediyormuş gibiydim. THY. Yöneticimiz Ramazan Yıldırım, mükemmel imkanları olan bir kulübe beni de dahil ettiği için çok mutluyum kulübümü çok seviyorum önümüzdeki yıllarda süper ligde sayılı takımlar arasında olacağımıza inanıyorum.

- Çalıştığın Ve En Beğendiğin Antrenör Kim?

Altyapıda da beraber çalıştığım beni hep destekleyen ve yetiştiren İsmail Şahin.

- Kazandığın Ödüllerden En Değerlisi Hangisi?

Tüm derecelerim ve şampiyonluklarım benim için çok değerli ama Doğa Koleji ile yaşadığım okullar dünya şampiyonluğu benim için çok önemli.

- Beraber Oynadığın Ve Sende En Çok İz Bırakan Oyuncu Kim?

Beşiktaş’ta bir sene geçirdiğim bana hep destek olan ve ablalık yapan bu sene Manisa Büyük şehir forması giyen Aslı Türker.

- Sence Türkiye’de Voleybol Seyircisi Nasıl Yaratılır?

Uluslararası arenada Türk takımları ne kadar başarı getirirse ilginin o kadar artacağını düşünüyorum. Ama çok başarılara imza attığımız halde Türkiye de 1. Spor maalesef futbol.

- Türkiye Ve Dünyada En  Beğendiğin Antrenör Ve Oyuncu Kim?

Oyuncu olarak kesinlikle Maja Poljak. Antrenör olarak ta azda olsa çalışma fırsatı bulduğum ve büyük başarılara imza atan Giovanni Guidetti

-Voleybol Kariyerin Boyunca Unutamadığın Bir Anın Var mı?

Her anım unutulmaz.

 -Voleybolda Ulaşmak İstediğin Bir Hedef Var mı?

Her sporcunun da kariyerinde ulaşmak istediği gibi olimpiyat oyuncusu olabilmek.

 - Video Challange Sistemi Hakkındaki Düşüncelerin Neler?

Bence voleybol adına çok faydalı bir sistem. Çünkü kritik anlarda verilen bazı hatalı kararlar çoğunlukla takımın emeğine gölge düşürüyor. Bu yüzden adil olabilmek adına bu sistemi çok doğru buluyorum.

Anahtar Kelimeler: Zehra Tönge

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV