19 Ağustos 2019 Pazartesi

Sesimize kulak verir misiniz

23 Şubat 2017, 21:47
Sesimize kulak verir misiniz
Merhaba sevgili Voleybol severler ve çok değerli TVF Yöneticileri,

Biz zor şartlar altında voleybola emek veren voleybol antrenörleri olarak TVF den beklentilerimiz.....
2016 - 2017 Alt yapılar Türkiye Sampiyonaları tarihleri Genç Bayanlar 24-31 Mayıs 2017 Bursa, Küçük Kızlar Finalleri 24-31 Mayıs 2017 Bursa,  Minik Kızlar grup müsabakaları 25-28 Mayıs 2017’de.  Yani üç turnuvada aynı tarihlerde. Bu da  her takımın başında iki antrenör olması gerekir demek.
 Ülkemizde kaç kulübün her takımın ayrı ayrı ikişer antrenörü var? Aynı tarihlerde üç takım deplasmana gidecek. O takımların servis ,konaklama ve yemek bedelleri aynı tarihlerde kulüpler nasıl sağlayacak. Bu ekonomik şartlarda çok zor. Her ne kadar federasyon harcırah ödeyecek olsa da kulüpler harcamalarını yaptıktan uzun bir süre sonra kulüplerin hesaplarına paralar yatacak. 
Bu tarihler değişik haftalara dağıtılamaz mıydı? Ülkemizde büyük kulüplerde bu sıkıntı olmaz ama zor şartlar altında voleybola emek veren kulüpler çok zorluk çekecekler. Eğer tarihler değişmezse o günlerde aynı kulüp müsabakaları biri sabah ikinci müsabakası akşam üzeri olabilir mi? Bu konuda yöneticilerimizden yardım bekliyoruz.  Acaba bu tarihler tekrar gözden geçirilemez mi? 
Biz voleybol antrenörleri için daha çok eğitim semineri ve federasyonumuz tarafından hazırlanan görsel eğitim videoları hazırlanamaz mı? Geçmiş yıllarda Milli takım antrenörlerimizin bu tür çok verimli çalışmaları olmuştu. Yeni seçilen federasyon yöneticilerimiz bu konularda daha duyarlı olacaklarını düşünüyorum. Özellikle TVF Başkanımız eski bir voleybolcu ve voleybol antrenörü olarak bu konuda bizlere yardımcı olacağını düşünüyorum
Bir düşüncem de büyük takımı olmayan kulüpler oyuncularını kendi altyapılarda oynatıp istenildiğinde de ilinde 1. ve 2 .lig takımlarında birinde oynama imkanı sağlanmalıdır. Bu şekilde o oyuncularımız kendilerini daha iyi gösterme imkanına sahip olacaklardır. 
Sağlıkla kalın, voleybol dolu günler diliyorum.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV