15 Temmuz 2019 Pazartesi

Sultanlar Ligi'ne Hangi Takımlar Çıkar

11 Nisan 2019, 08:00
Sultanlar Ligi'ne Hangi Takımlar Çıkar

Sevgili voleybol severler;

Kadınlar 1. Lig Final maçları 12-13-14 Nisan tarihlerinde Eskişehir’de oynanacak. Yarı finallerde gruplarında ilk iki sırayı alan Sarıyer Belediyesi, PTT, İlbank ve Yeşilyurt takımları tek devreli lig usulüne göre maçlarını oynayacaklar. İlk iki sırada yer alan iki takım önümüzdeki sezon Sultanlar liginde yer alacaklar.

Sarıyer Belediyesi; A grubunda tek yenilgi alarak grubu lider tamamladı. Yarı final maçlarında üç puanlık galibiyetlerle grubunu lider bitirdi.

PTT; B grubunda tek yenilgi alarak grubu lider tamamladı. Yarı final maçlarında iki galibiyet bir yenilgiyle grubunu lider bitirdi. Mağlup olduğu Büyükçekmece maçında kadroda rotasyona gitti. Bir teknik adam, kenardaki oyuncuları da oynatarak hazır tutmaya çalışır.

İlbank; B grubunda sekiz yenilgi alarak grubu ikinci olarak tamamladı. Ancak, bu sekiz yenilginin altısını birinci devrede aldı, ikinci devre iki yenilgi aldı. Grup maçları sonuna doğru giderek daha başarılı sonuçlar aldığını görüyoruz. Yarı final maçlarında, iki galibiyet ve Sarıyer Belediyesi’nden aldığı tek yenilgiyle grubu ikinci olarak tamamladı.

Yeşilyurt; A grubunda altı yenilgi alarak grubu ikinci olarak tamamladı. Dört yenilgiyi birinci devrede, iki yenilgiyi ikinci devre aldı. İkinci devre daha başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu görüyoruz. Yarı final maçlarında, iki galibiyet ve PTT’den aldığı tek yenilgiyle grubu ikinci olarak tamamladı. PTT maçında üç setin üçünde de 20’li sayıların üzerinde sayı aldı.

İlk gün maçları; Sarıyer Belediyesi – Yeşilyurt ile PTT – İlbank. Sezon sürecinde aynı grupta olan takımlar ilk gün karşı karşıya geliyorlar.

İkinci gün maçları; PTT - Yeşilyurt ile Sarıyer Belediyesi – İlbank. Yarı final gruplarını lider bitirenle diğer grubu ikinci bitiren arasında oynanacak.

Üçüncü gün maçları; Sarıyer Belediyesi- PTT ile İlbank – Yeşilyurt. Yarı final gruplarını lider bitirenlerle ikinci bitirenler arasında oynanacak.

Sarıyer Belediyesi; Şimdiye kadar oynadığı 27 maçtan tek yenilgi aldı. İlginçtir, tek yenilgisini aldığı Yeşilyurt’la finallerde ilk maçını oynayacak. Sarıyer için ilk maç zor geçebilir. Yeşilyurt’ta sonuca etki edecek oyuncular var. Sarıyer Belediyespor’un bu maçı zorda olsa alarak, grubu lider olarak tamamlayacağını öngörmekteyim. Diğer maçlarda da puan kayıpları yaşayabilir. Final grubunu dokuz puanla bitiremeyebilir.

PTT; İlk maçını İlbank’la oynayacak. Sezon sürecindeki oynadığı iki maçı da 3-1 ve 3-0 skorlarla kazandı. İkinci maçı Yeşilyurt’la yapacak. Bu maçta her türlü ihtimalli bir sonuç çıkabilir. Son maçını Sarıyer Belediyesi gibi güçlü bir takımla oynayacak. Son maça en az beş puanla çıkması gerekiyor. Aksi halde grup ikinciliği riske girebilir. PTT’nin grup ikincisi olarak final grubunu tamamlayacağını öngörmekteyim.

Yeşilyurt ve İlbank takımları grup ikincisini zorlayacaktır. Takımlar arasında puan farkları az olacaktır. Sürpriz yenilgiler olabilir. Çok ince hesaplar yapılacak. Sultanlar ligine çıkacak takımlar son gün maçına kadar belli olmayabilir. Son gün maçına çıkarken tüm takımların şansı devam ediyor olabilir.

Bu kadar zorlu ve ince hesaplara rağmen, Sarıyer Belediyespor ile PTT’nin sırayla ilk ikide yer alıp Sultanlar ligine çıkacağını öngörmekteyim.

Sakatlıksız ve seyir zevki yüksek bir turnuva olmasını biliyorum.

Tüm takımlara final maçlarında başarılar diliyorum.

Atila İNCE 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV