20 Eylül 2019 Cuma

Tebrikler A Milli Kadın Voleybol Takımı

09 Eylül 2019, 16:23
Tebrikler A Milli Kadın Voleybol Takımı

Merhaba Sevgili Voleybolaktül takipçileri;

Avrupa ikincisi A Milli Kadın Voleybol takımımızı tebrik ediyorum. Ülkemize gümüş madalya kazandırdınız. Avrupa organizasyonunda İstiklal marşımızı dinlettiniz ve bayrağımızı dalgalandırdınız. Ülkemize büyük bir ödül kazandırdınız. Ülke tanıtımına büyük katkınız oldu. Sizlerle gurur duyuyoruz.

Şampiyona başlamadan önce, başarı için beklentimiz nedir sorusuna, yarı final oynamak bir başarıdır denilebilirdi. Çünkü takımımız yeni kurulmuş genç bir ekipti. Üstelik oyuncularımız kendi takımlarında yabancı oyuncuların yedeği veya mevkilerinin ikinci oyuncusu durumundaydılar.

Beklenen başarının üstünde bir başarı ortaya koydular. Bu ülkenin çocuklarına ve gençlerine hedef gösterdiler. Türk gençliğine büyük moral ve motivasyon desteği oluşturdular. Tarih sizi altın harflerle anacak. Hepimizin yüreğine kırmızı karanfiller saçtınız.

Grup elemelerindeki beş maçın üçünü Ankara Spor Salonu’nda canlı izledim. Salonun atmosferini ve oyuncularımızın azmini ve mücadele hırsına tanık oldum. Diğer tüm maçları TV’den izledim. Gruplarda aldığımız 4 galibiyet ve 1 Sırbistan mağlubiyetinin hepsinde de azimle hırsla mücadele ettiler.

Grup maçları sonrasında Hırvatistan maçında oyun içinde geriye düştüğümüz, oyundan koptuğumuz anlar oldu. Ama mücadele hırsı, azim ve hedefe ilerlemedeki kararlılığımızla maçı 3-2 almasını bildik.

Çeyrek finalde Hollanda ile karşılaştık. Bizim maçımıza kadar hiç maç kaybetmemiş ve set vermemiş bir Hollanda’yı üstün bir oyun sergileyerek ve mevkimizin her oyuncusu üst düzey oynayarak, maçın tamamında oyunun üstünlüğünü elimizde tutarak 3-0 kazanmasını bildik.

Yarı finalde Polanya, grup maçlarında evsahibi bir ülkeydi. Üstelik Polanya voleybolda bir ekol ülke ve geçmişi başarılarla dolu. Oyuncularımız Polanya karşısında ilk iki sette yine üstün bir oyun sergilediler. Üçüncü sete gelince biraz yorgunluktan olsa gerek seti vermemize rağmen, Polanya’yı 3-1 yenmesini bildik.

Finalde rakibimiz Sırbistan, son dünya şampiyonu, son olimpiyat ikincisi ve son Avrupa şampiyonu. Böyle bir takıma karşı finalde dişe diş, kora kor mücadele ederek maçı karar setine getirdik. Karar setinde önde başladık, 9-6 öne geçtik. Şampiyonluğa doğru azimle ve hırsla ilerlemenin ağır yükü bize hata yaptırdı. Rakibe üst üste sayılar verdik. Çok dramatik bir şekilde 3-2 yenilerek Avrupa ikincisi olduk.  

Milli Takım Teknik Direktörü Giovanni Gudetti, orta oyuncumuz Zehra, servis atarken pasör Cansu’ya kenara çağırıp taktik verdiği esnada Zehra servisi atmıştı bile. Bu esnada oyuncularımız dikkatlerini Guidetti’ye ve Cansu’ya doğru yöneltmişlerdi. Bu bir teknik hata olabilir, ancak bu hata Türk Milli takımının büyük başarısını gölgelemesin.

Bu takımı buraya, Giovanni Guidetti’nin mesleki becerisi, meslek aşkı, Türkiye aşkı getirdi. Giovanni Guidetti çok başarılı olmuştur. Voleybol’un ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşması için voleybol tarihimizin önemli mihenk taşlarından biridir.

Sevgili Guidetti, karar setindeki teknik hatan, senin bu ülkeye yaptığın hizmetler yanında toplu iğne kadardır. Sen yoluna devam et, bu ülkenin gençlerini Avrupa arenasında ikincilik kürsüsüne çıkardın.

Vakıfbank ve Türk Milli Takımda görev yaptığın sürece aynı bizim gibi davrandın, bizim gibi tepki verdin, bizim gibi yerinde duramadın… Seni biz, bizden biri olarak görüyoruz.

TEBRİK EDİYORUM SİZİ, SEVGİLİ GİOVANNİ GUİDETTİ..!

TEŞEKKÜRLER, SEVGİLİ GİOVANNİ GUİDETTİ..!

Oyunculara gelince, sevgili Türk kadınları ve sevgili kardeşlerim..!

Siz bu ülkenin voleybol tarihine altın harflerle yazıldınız. Öyle kolay değil Avrupa ikincisi olmak. Bu büyük başarıyı bize armağan ettiğiniz için sizi yürekten tebrik ediyorum.

Büyük Atatürk şöyle der; “Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır.” Salondaki 14 Türk kadını, Atatürk’ün gösterdiği ve işaret ettiği daha emin ve daha doğru yolda ilerleyerek, bu ülkeye büyük bir zafer armağan etti.

Final maçının kaybedilişinden sonra, hepsinin bir köşede ağladığına üzüldüğüne tanık olduk. Güçlü insan ağlar… Ağlamak inanmışlığın ve mücadele azminin bir dışavurumudur… Bu ülkeye olan sevginiz sizi ağlattı. Ancak siz bu ülkenin yüzünü güldürdünüz. Avrupa’nın devlerini bir bir yendiniz. Finale kadar 7 galibiyet aldınız. Hepsi birbirinden güzel zaferlerdi. Ağlamak isteyişiniz, sizin başarıya olan inancınız ve başarının en zirvesine gözünüzü dikmenizdir.  

Sevgili genç kardeşlerim, karar setindeki küçük hata geride kaldı. Oysa sizin bu ülkeye armağan ettiğinizin zaferiniz, bu ülkenin çocuk ve genç kızlarına mücadele azminin ve hırsının tohumlarını saçtı. Hiçbir zafer, dikensiz ve engelsiz değildir. Sizin alnınız açık, yüreğiniz pak, gözleriniz hedefe bakıyor.

TEBRİK EDİYORUM SİZİ, SEVGİLİ TÜRK KADIN VOLEYBOLCULAR..!

TEŞEKKÜRLER, SEVGİLİ KARDEŞLERİM..!

Hepiniz beyaz laleler gibi, saf ve temizsiniz…

Hepiniz mor glayörler gibi, zafere inanmıştınız…

Hepiniz pembe karanfiller gibi, içten ve yürektensiniz…

Hepiniz kırmızı karanfiller gibi, içimize sevgi tohumları saçtınız…

Hepimiz size, lilyum çiçeği gibi güven duyuyoruz, sizin yanınızdayız.

Şair Nazım Hikmet, Kurtuluş Destanı’nda

Türk kadınının Kurtuluş Destanındaki inancı ve azmini şöyle dile getiriyor.

kadınlar,

bizim kadınlarımız

şimdi ayın altında

kağnıların ve hartuçların peşinde

harman yerine kehriban başlı sap çeker gibi

aynı yürek ferahlığı,

aynı yorgun alışkanlık içindeydiler.

CEV 2019 Avrupa Şampiyonası’nda azimle ve hırsla mücadele eden 14 kadın voleybolcumuz Şair Nazım Hikmet’in Kurtuluş Destanı’ndaki vatanı savunmak için cepheye mühimmat ve iaşe taşıyan yürekli ve cesur Türk kadının 21. Yüzyıldaki temsilcisisiniz. Aynı yürek ferahlı içinde yolunuza devam edin. Yorgunluğunuz, rutin bir alışkanlık olsun.

Koca yürekli kadınlarımız;

Televizyon başında,

Siz smaç vurdukça kalbimiz küpürdedi,

Siz seervis attıkça yüreğimiz küt küt etti,

Siz manşet aldıkça gözlerimiz pır pır etti,

Sizin bloklarınızla hop oturup hop kalktık,

TEBRİKLER TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU. Ayrıca, federasyonun Avrupa ikinciliği ve organizasyon başarısı için ayrıca bir yazı daha yazacağım.

TEBRİKLER KADRODA YER ALAN TEKNİK EKİP. Sizler geride isimsiz kahramlarsınız. Başarı bir ekip işidir.

Sevgili oyuncular; bu ülkenin çocuklarının beyinlerine hırs, azim ve başarı tohumları saçtınız.

Bu ülke sizinle gurur duyuyor, Hepimiz sizinle sevindik, sizinle sevinç naraları attık.

Bize bu başarıyı tattırdığınız için hepinize bir kez daha TEŞEKKÜRLER..!

Atila İNCE

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV