21 Mart 2019 Perşembe

Tebrikler İrem Uçar

12 Mart 2019, 15:59
Tebrikler İrem Uçar

Sevgili voleybol severler;

İzmir Rota Koleji’nin 2000 doğumlu pasörü İrem UÇAR, ABD’nin NOMOS LLC. menejerlik şirketinin her yıl düzenlediği Avrupa voleybol kampına davet edildi. Türkiye’den beş voleybolcu çağırıldı. Kamp, Yunanistan’ın Atina ve Selanik’te 8-11 Mart tarihleri arasında yapıldı.

NOMOS LLC. menejerlik şirketi, ABD’de üniversite takımlarına, yetenekli ve gelişim gösterecek voleybolcuları takip etmekte. Kriterlerine uygun olan voleybolcuları uzun süre tarama ve izleme yöntemiyle tesbit etmekteler. Üniversitelerin voleybol takımına seçilen oyunculara ayrıca üniversite eğitim bursu imkanı sunulmaktadır.

Bu kampa, ABD’nin üniversite takımı koçlarının gözetiminde, kamp süresince tüm sporcular yetenek ve beceri testinden geçirilmiştir. Sporcuların her hareketi ve teknik becerileri izlenmiştir. Kampta sporcuların her türlü barınma ihtiyaçları karşılanmış ve performanslarını rahatça ortaya koymaları sağlanmıştır.

Menejerlik şirketi, İrem Uçar’ı uzun zamandır maçlarda izlediklerini ve gösterdiği performans üzerine kriterlerine uygun olarak tek pasör olarak kampa davet etmişlerdir.

ABD’nin menejerlik şirketleri aracılığıyla Avrupa’dan seçilen tek pasör olarak davet edilmesine kadar uzanan süreç, alın teri ve büyük fedakarlıklarla doludur.  

İrem UÇAR, çok hareketli ve kıpır kıpır bir çocuktur. 8 yaşındayken babası Ali UÇAR, kızım boş zamanlarını değerlendirsin, akranlarıyla birlikte mutlu olsun diye elinden tutar, Karşıyaka Kulübü voleybol okuluna yazdırır. Burada bir yıl voleybol okuluna devam eder.

Daha sonra Arkas voleybol okulunda spor hayatına devam eder. Antrenörlerin dikkatini çeker. Gelişmeye ve ilerlemeye açık bir sporcudur. Anatomik yapısı voleybol sporuna çok yatkındır. Beş yıl voleybol okulunda yetenek eğitiminin yanı sıra mini, midi ve küçük takımlarda oynamıştır.

Sokakta, parklarda arkadaşlarıyla oyun oynayarak zaman geçirememiştir. Çocuk yaşta, kurallı ve düzenli bir yaşamın içinde bulur kendisini. Daha küçük yaşta voleybol aşığı olur. Arkadaşları evcilik, sek sek, saklambaç oynarken; o sırt çantasında voleybol malzemeleriyle çocukluğunu salonlarda geçirir. Akranları hayallerini evcilik oyunlarıyla süslerken, İrem, yüksek tavanlar altında, karanlık ve kapalı mekanlarda topa vurma tekniği ve oyun becerisini öğrenmeyle geçirmiştir. 19 yıllık genç ömrünün üçte ikisi, salonlarda voleybol topunun peşinde geçmiştir.

İrem UÇAR, yetenekli ve gelişim gösterebilecek bir voleybolcudur. Özel Rota Koleji, Lise eğitimi için burs imkanı sunar. Okul ve kulüp takımına yetiştirmek için İrem UÇAR’ı 2014 yılında transfer eder. Burada okul takımında oynar. Okulun kulüp takımının yıldız ve genç takımlarında sürekli oynar. Son iki sezondur A takımda ilk altıda maçlara çıkmaktadır.

Son dört sezondur maçlarını izlemekteyim. Müthiş bir oyun zekasına sahiptir. Takım arkadaşlarına çok isabetli ve etkili paslar atarak takımın sayı üretmesini sağlamakta. Rakibin blok oyuncularını oyundan düşürüp, blok engelinde olmayan arkadaşına pas atarak çok etkili hücum gücü üretebilmektedir. Rakip oyuncu servis atarken, rakip takımın oyun dizilişi ve oyun stratejisine göre el işaretiyle takım arkadaşlarını etkili bir şekilde yönlendirebilmektedir.  

3 kez Milli takım hazırlık kampına davet edilmiştir. Milli takımların izlediği ve ilgilendiği sporcular arasındadır.

İrem UÇAR’ın uluslararası bir voleybol organizasyonuna davet edilmesi, ülkemiz adına gurur vericidir. İzmir voleybolu bakımından çok sevindirici bir gelişmedir.

Kendisini ve ailesini çok mutlu etmiştir.

İrem UÇAR’a spor yaşantısında başarılar dilerim.

Atila İNCE 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV