19 Ağustos 2019 Pazartesi

Teşekkürler Sayın Kınay, Sayın Eren ama...

24 Ekim 2017, 18:28
Teşekkürler Sayın Kınay, Sayın Eren ama...
Dünya Baltacıoğlu
Merhaba sevgili voleybol severler,
Önceki gün Voleybol Aktüel sitemizde yayınlanan ‘İçim Acıdı’ başlıklı yazım ile ilgili olarak yeniden yazma gereği hasıl oldu.
Öncelikle gösterdikleri hassasiyetten dolayı iki teşekkürüm var.
TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sayın Sezgin Eren’ e ve Afyon Belediyesi Yüntaş Spor Kulübü adına Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burhan Kınay’a.
Sezgin Eren sevdiğim ve yakın bir dostumdur, bu sebeple bana mail atıp ‘’abi salonlarımızın görüntüsü böyle’’ diye birçok fotoğraf yolladı ve Afyon’da bir salonda voleyboldan başka branşların da bulunduğunu yazdı.
Ertesi gün de Sayın Burhan Kınay aradı ve uzunca bir süre sohbet ettik, birbirimizi tanıma ve anlama fırsatı bulduk. Burhan Bey, Efeler Ligi’ne nasıl çıktıklarını, bu ligde nasıl tutunmaya çalıştıklarını, Afyon’da Basketbol takımının da olduğunu ama voleybol maçlarında salonun kapasitesinin yetmediğini, hatta geçen hafta Galatasaray HDI sigorta ile oynadıkları lig maçında salon dolduğu için kapıları kapatmak zorunda kaldıklarını ve seyircinin bir kısmının dışarıda kaldığını da anlattı. Doğrusu bütün anlattıklarından voleybol adına gurur duydum. İnşallah Yüntaş ve  Afyon Belediyesi de takımlarını desteklemeye devam ederler. Laf arasında kendisine belediyelerin Türk Sporunda ne kadar önemli yer tuttuklarını da söyledim, bu gün belediyeler spordan çekilseler Türk sporu ciddi darbe alır! Bakın Anadolu’daki kulüplere. Her branşta belediye takımları var. Bu sadece spor değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi de. Gençleri spora yönlendirmek, sadece salon vermekle olmuyor! Çocukların rol model dediğimiz, onlara örnek olacak sporculara da ihtiyacı var, ağabeylerine bakıp onlar gibi olmak isteyecekler.
Buraya kadar bir sorun yok, sevgili Sezgin’ e ve Burhan Bey’e hak veriyor, bana yolladıkları salon fotoğraflarına, verdikleri emeklere teşekkür ediyorum ve herkese başka bir şey anlatmak istiyorum.
Düşündüm ki detaylı anlatamamışım. (Salondaki Türkiye Basketbol Ligi yazısı Burhan Bey’in sorumluluğunda değil) aynı zamanda ( o salona zaten kocaman Efeler Ligi yazdıran Sezgin Eren, dolayısıyla TVF’nin sorumluluğunda da değil, öyle ya TVF görevini yapıp ligini ismini Spor Müdürlüğü’nün salonuna da yazdırmış) peki sorun nerede derseniz işte ‘içim acıdı’ diye yazdığım ince konuya geliyoruz; Galatasaray HDI Sigorta’nın antrenörü, voleybol maçında ‘TBL- Türkiye Basketbol Ligi’ yazan yer stickerinin önünde maç yönetiyor.
Şimdi aynı şeyi terse çevirelim, bir basketbol maçında saha kenarındaki koskoca Efeler Ligi yazısı da basketbolcuları rahatsız eder. 
Peki, bunu görmezden gelsek ne olur? Hani bizim memlekette çok kullanırız ‘ya idare et abi’ sözünü. İdare edelim olsun bitsin. 
Bence olmasın! Neden derseniz, işi ucuzlatıyoruz, liglerimizin bir değeri var, satamasak da bana göre çok değerli. Bakın ‘’Vestel Venus Sultanlar Ligi’’ var ama Efeler Ligi’nin henüz bir sponsoru yok. 
Şimdi işi spor olan bir yönetici olarak söylüyorum; bir kurumsal firmaya ( yani kurumsallığa önem veren büyük holdingleri kastediyorum) siz, salonda basketbol yazıyorsa voleybolu satamazsınız!
 Büyük firmalar ( bir lige isim verecek kadar büyük olanları kastediyorum) bu işe normal vatandaş gibi bakmaz. Sahiplendiği yerde başka kurum veya spor dallarını istemez. Onlara göre lige verdikleri isim, eğer başka bir firma veya ürünle özdeşleşmiş ise kesinlikle sponsorluk yapmazlar. 
Peki ne yapılabilir? 
En kolay yolu şudur; o yer stickeri  oyun alanına çok yakın olduğu için üzeri geçici olarak iğreti bir folyoyla kaplanmaz çünkü üzerine basan sporcuya tehlike teşkil eder, kayabilir ve sakatlık olabilir.
Bu yüzden yerdeki TBF folyosu sökülür ve yerine kaymayan TVF logosu yapıştırılır yada yapıştırılmaz boş bırakılır, maç sonunda sökülür veya yenisi yapıştırılır. Voleybol maçlarında TVF, basketbol maçlarında TBF masraflarını üstlenir ve sorun hallolur ( bu arada yer stickerinin tanesi 150 TL’ dir)
Anlatmak istediğim buydu.
İlgilenip, zaman ayırıp, beni arayan sevgili Sezgin Eren ile Afyon Belediyesi Yüntaş Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burhan Kınay’a bir kere daha hassasiyetleri için teşekkür ederim.
Sevgilerimle,
Dünya
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV