16 Aralık 2018 Pazar

Veteranlar Çekya'daydı

Uluslararası Veteranlar Turnuvası’na 26 ya Yakın Takım Katıldı

28 Ekim 2017 Cumartesi 06:31
Veteranlar Çekya'daydı

2015 yılında kurulan Uluslararası Veteran Voleybol Birliği (IVVA) ile yapılan iş birliğiyle ilk kez Çek Cumhuriyeti'nde Uluslararası Veteran Voleybol Turnuvası düzenlendi. 2014 yılında Avrupa Spor Şehri seçilen Ostrava kenti etkinliğe ev sahipliği yaptı. Böylece başka bir spor müsabakasına ev sahipliği yaparak her seviyedeki sporda zengin bir spor geleneğini yaşattığını ortaya koydu.

Turnuvaya; Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Letonya, Litvanya, Norveç, Polonya, Rusya ve Slovakya’dan 26 ya yakın takım katıldı. Böylece üç günlük turnuva  boyunca 84 maç oynandı.  

Jan Kupera (IVVA Başkanı) : “Böyle bir turnuvayı ilk kez organize etmemize rağmen, büyük bir başarı elde ettik. Organizasyon ekibimize tüm etkinlik boyunca çok iyi bir iş çıkardıkları için teşekkür etmek istiyorum. Yabancı ülkelerden gelen katılımcılar, Ostrava'yı burada geçirdikleri üç gün içinde aldığı çok sayıda harika anı ile terk ettiler. Zaten turnuvanın 2018 yılındaki tarihini belirledik ve hem katılımcı takımlardan hem de genel halktan daha fazla ilgi bekliyoruz.”

IVVA Turnuvası, 21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında Ostrava’da düzenlenecek. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV