19 Ağustos 2019 Pazartesi

Voleybolun Güzelliği

25 Kasım 2017, 08:05
Voleybolun Güzelliği
Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri, uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.

Öncelikle 24 Kasım Öğretmenler günü, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor hepsine sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Bu hafta sonu çok güzel bir haberle voleybolun güzelliğini bir kez daha görmüş olduk.  Haber Voleybol Aktüelde de yayınlanmıştı.
“Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi takımlarından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent takımı oyuncusu Adlin Kaymaz, örnek bir davranışa imza attı.
Adlin, kazandığı ilk maaşıyla ihtiyaç sahibine verilmek üzere tekerlekli sandalye aldı.
16 yaşındaki oyuncu, Türkiye Voleybol 1. Ligi'nde İBA Kimya TED Ankara Kolejliler ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent takımları arasında oynanan karşılaşma öncesinde, aldığı tekerlekli sandalyeyi Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile engelli Mustafa Güler'e teslim etti.
Adlin ‘in davranışı, her iki takım oyuncuları ve seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Federasyon Başkanı Üstündağ, genç sporcunun örnek ve çok önemli bir davranış sergilediğini belirterek, "Artık bu noktada konuşulacak fazla bir şey kalmıyor. Kim kazanmış, maç kaç kaç bitmiş hiçbir önemi yok. Adlin, önemli bir tavır sergiledi. Voleybol camiasının duyarlılığını da gözler önüne serdi. Kendisine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.”
Evet, haber yukarıdaki gibi. Türkiye’nin her yerinde yayınlandı ve tüm sporseverler tarafından büyük bir alkış aldı. Voleybolu diğer branşlardan ayıran özellikte bu ince davranışların var olması.
Genç bir sporcumuzun bu ince davranışı inşallah büyük paralar kazanan diğer tüm sporcularımıza örnek olur ve toplumumuzda farkındalık yaratırız.
Sporun vitrin boyutu olduğu gibi bunu izleyen ve takip eden seyircilerimiz ve özellikle gençlerimiz üzerinde olumlu davranışların etkilerini de görmek için bu güzel davranış bir ilk olur ve kelebek etkisi gibi tüm sporcularımız sayesinde tüm Türkiye’ye yayılır.
Teşekkürler Adlin teşekkürler voleybol camiası iyiki varsınız.

Sevgi ve Saygılarımla,
Levent Çakmur
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV