Genel HaberlerKöşe Yazarları

Çay Saati’nde Buluşmak üzere

Merhaba sevgili Voleybol Severler,

Eczacıbaşı ve VakıfBank sezonun ilk kupası için saatleri sayarken, bizler de şimdiden bu heyecana ortak olup tahminler üretmeye başladık.

Bir yanda son Şampiyonlar Kupası ve Kupa Voley şampiyonu Eczacıbaşı, diğer yanda son iki sezon finalinde rakibini yenip Sultanlar Ligi şampiyonluğunu alan ve son iki sezonun Dünya Kulüpler şampiyonu VakıfBank…

Bir yanda Maja, Rasic, Haak, Ebrar, Meliha, Gizem, Pınar, Kübra, Gözde, Cansu, Pınar, Melis, Gabi ve Zehralı VakıBbank…

Diğer tarafta Llyod, Boskovic, Natalia, Kim, Ergül, Gibbemeyer, Yasemin, Beyza, Hande, Saliha, Buse ve Melisli Eczacıbaşı…

İki takımın geçen sezonki kadrolarında önemli değişiklikler olmuş gibi görünse de asıl değişiklik “at topu Zhu’ya yeterli” oyun sistemini bu sezon Haak, Gabi ile iki köşeye paylaştırmaya çalışacak olan ve Ebrar’a pasör çaprazında mı yoksa smaçörde mi yer bulacak Guidettili Vakıfbank’ta oldu.

Zhu ile oynamaya alışmış Cansu’nun önüne Maja  gibi son yılların en önemli pasörünü alan Guidetti, böylece Zhu’nun yokluğunu takım oyunuyla çözebilecek mi?

Son beş sezonda takımın adeta acil çıkışı olan Jordan’ın yokluğunu Natalia ile mi yoksa Kim’le mi dolduracak Motta ?

Kadrolara tek tek baktığımızda Eczacı kağıt üstünde biraz daha önde olsa da, Vakıfbank’ta yıllardır takımın başında olan Guidetti  ve pasör Maja’nın oyunu her an Vakıfbank’a döndürecek en önemli kişiler olduklarını unutmayalım.

Eczacıbaşı milli takımdan forma dönen Kim ile geçen sezon yakalayamadığı uyumu yakalayabilirse ‘kağıt üstündeki’  özellikle hücumdaki üstünlüğünü sahaya yansıtıp kupaya daha yakın olacaktır.

Maçı her ne kadar pasör ve köşe oyuncular belirleyecek gibi görünse de asıl iş pasörlere topu taşıyacak libero ve smaçörlere düşecek.

Servislerde Meliha VakıfBank için avantaj olduğu kadar dezavantaj da olacak. Çünkü onu çok iyi tanıyan Motta ve  takımına karşı servis almak durumunda kalacak.

Sezonun henüz başında, sezon için motivasyon olarak önemli olan bir maçta her iki takıma da başarılar diliyorum…

Umuyorum mücadelesi bol, seyir keyfi daha da bol olan bir maç izleriz…

Ve bu da benim Voleybol Aktüel’le birlikte tekrardan bir sitede voleybol sohbeti yazmaya ‘merhaba’ demem oluyor.

Tamam itiraf ediyorum! Burada yazmıyor olsam da takip etmeye çalıştığım nadir  voleybol sitelerinin başında burası geliyordu.  Sayın Savaş Eskigülek ile arada yazar mıyım diye konuşurken bugün fark ettim ki benim bir ÇAY SAATİ’m olmuştu. :)

İnşallah uzun soluklu, voleybol dolu sezonları hep beraber geçiririz…

Şimdilik hoşça ve bol bol voleybolla kalın…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu