Efeler LigiLigler

17 Aralık’tan sonra ilk kez takımımın başında sahaya çıktım

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, AXA Sigorta Efeler Ligi 13. hafta erteleme maçında konuk ettiği Spor Toto’yu 3-2 yendi.
Galibiyetin ardından Başantrenör Nedim Özbey, takım kaptanı Selçuk Keskin ile Melih Sıratça, Galatasaray Televizyonu’nda değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“17 Aralık’tan sonra ilk kez takımımın başında sahaya çıktım. Bir an çok heyecanlıydım. Milli takımdaki görevimin ardından buradaydım. Burada da iyi başladık ama Spor Toto’nun koçu çok usta bir koç. Yerli pasör, 3 yabancı ve en iyi oyuncularıyla oynadı. 3 yabancısı da iyi oyuncu. Sonrasında bizi çok zorladı. Karşılıklı taktik alışverişini geçti. Biz eksik bir takımla oynuyoruz ama saha içine çıkan oyuncularım gerçekten görevini yaptı. Melih ve Selçuk en büyük güçlerini kesti. Burutay’ın milli takımdan çok formda gelmesi inanılmaz katkı sağladı. Milli takımda 4 oyuncumuz var. Gerekli çalışmayı yapamadı takım. 8 kişi burada kaldı. Yasin ameliyat oldu, Batuhan ayak bileğinden sakatlandı. Yabancı oyuncunun sözleşmesini feshettik. Bundan sonrası için yükselip önümüzdeki maçları almak istiyorum. Hayırlı olsun camiamıza. Ben de tekrardan özlediğim formama kavuştum.”

SELÇUK KESKİN

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Galip gelmemiz gerekiyordu. Karşı takımda da bazı sıkıntılar vardı, pasörleri sakattı. Oğulcan kardeşime de buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur. Bizde de Yasin çok güzel bir ameliyat geçirdi. Ona da buradan geçmiş olsun diliyorum. İnşallah o da en kısa sürede yanımıza dönecek. Her zaman bizimle olduğunu biliyoruz. Bu galibiyeti de ona armağan etmek istiyorum. Yasin’in yerine oynayan Melih de bugün elinden geleni yaptı. Tabii ki maç tempomuz, ritmimiz yok. Taktik çalışamadık 6’ya 6, hazırlık maçları yapamadık. Biz birbirini çok iyi tanıyan bir ekibiz. Sahanın içinde bazı sıkıntıları çözebiliyoruz. Daha ciddi, daha konsantre olmamız lazım. Galibiyet her ayıbı örter derler. Çok sevinçliyiz kazandığımız için. Önümüzdeki maçlara hemen konsantre olup Sorgun ve Haliliye deplasmandan da galibiyetle ayrılmak istiyoruz. İnşallah takıma takviyeler de olabilir. Ay sonunda oynayacağımız Fenerbahçe derbisinde de tüm kadro hazır bir şekilde olmak istiyoruz. Bütün arkadaşlarıma teşekkürler, inşallah devamını getireceğiz.”

MELİH SIRATÇA

“Biz bir takımız. Oynayan ve oynamayan bir farkı yok. Aynı arma için mücadele ediyoruz hepimiz. Yasin’in sakatlığı hepimizi çok üzdü. Milli takımda olan oyuncularımız da vardı. Eksik kadroyla antrenman yaptık sürekli. Sahada galip geldiğimiz için çok mutluyum. Önemli olan galip gelmekti. Tüm takım elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı. Bazen performans düşüklükleri olabiliyor. İyi oynuyoruz, kötü oynuyoruz. Sporun içerisinde böyle şeyler var. İyi mücadele ettik, galibiyetimizi de taraftarımıza armağan ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu