AvrupaCEVManşet

2-0’dan Döndük Ama Çift Vuruşla Kaybettik

Igor Gorgonzola Novara: 3 – Eczacıbaşı Dynavit: 2
Salon: TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu
Hakemler: Olivier Guillet (Fransa), Sonja Simonovska (Karadağ)
Setler: 25-23, 25-19, 20-25, 17-25, 16-14
Süreler: 29′, 30′, 28′, 27′, 22′ (136′)
MVP: Ebrar Karakurt

Maçın istatistiği için tıklayınız

Igor Gorgonzola Novara: Bosetti, Danesi, Ebrar, Carcaces, Chirchella, Battistoni, Fersino (L), Ituma, Cambi, Adams, Giovannini. 

Eczacıbaşı Dynavit: Ognjenovic, Voronkova, Heyrman, Boskovic, Hande, Jack-Kısal, Simge (L), Yaprak, Saliha, Yasemin, Beyza, Elif.

İlk sette Maja’nın homojen pas dağılımıyla Eczacıbaşı Dynavit maça iyi başladı. Üç sayı ile farkı açtıktan sonra Ebrar Karakurt’un sayılarıyla Novara 9-9’da eşitliği yakaladı. Etkili servislerle 11-9 öne geçen taraf bu defa da Novara oldu. Skora eşitlik 11-11’de yeniden geldi. Setin ortaları rölantide geçti, aynı zamanda Ebrar ve Tijana’nın şık hücumlarına da sahne oldu. Hande ise oyuna iyi girdi, setin sonuna doğru hücum ile blokta önemli ve şık sayılar aldı. 17-17’de eşitlenen skor Tijana’nın topu dışarıya vurması, ardından Novara’nın servis kaçırmasıyla 18-18’de bir kez daha eşitlendi. Setin 20’li sayısını gören Saliha’nın servis sayısıyla Eczacıbaşı Dynavit oldu. 20-20’de Boskovic’in hücumda topu bir kez daha dışarıya vurmasıyla skor eşitlendi. File temasıyla 21-20 Novara öne geçti ve Ferhat Akbaş mola aldı. 22-20 Novara, Boskovic bu kez de topu fileye vurmasıyla farkı ikiye çıkarttı. Ardından Boskovic bu kez hücum sayısıyla farkı bire indirdi. 22-22’de skor güzel bir ralliden sonra eşitlendi. Ebrar çapraz hücumunda 23-22’de yeniden takımını öne geçirdi. Laura Heyrman 23-23’te Kenia Carcases’i yaptığı blok ile durdurdu. Kritik sayıyı alan şanssızlık anından gelen Ilaria Battistoni’nin başından seken topun temsilcimiz sahasına düşmesiyle Novara 24-23 öne geçti. Ebrar’ın servis sayısıyla set sayısı geldi. 25-23 1-0 Novara setlerde öne geçti.

Novara ikinci sete iyi başlayan taraf oldu 14-7’de farkı açmış şekilde setin ortalarına gelindiğinde Heyrman çıktı yerine Yasemin girdi. 15. ve 16. sayı ise Novara2nın orta oyuncusu Anna Danesi’nin üst üste servis sayılarından geldi. 21-14’te fark yeniden 7 sayı oldu ve 22. sayı da Bosetti’nin hücumundan gelerek Novara farkı 8 sayıya kadar çıkarttı. Çok çekişmeli geçen ilk sete nazaran Eczacıbaşı’nın servis karşılamada ve serviste etkisinin düştüğü ve Boskovic’e gelen defanslar neticesinde 25-19 set skoruyla, 2-0 geriye düşen taraf temsilcimiz oldu.

Üçüncü set rölantide başladı. 5-5’te eşitliği Ebrar’ın sert paralel hücumu bozdu. Eczacıbaşı, etkili oyunuyla farkı koruyarak setin son kısmına geldi. 25-20 Eczacıbaşı Dynavit 6 blok sayısı bulduğu seti kazanarak maça tutundu ve skoru 2-1’e getirdi.

Dördüncü sette iyi başlayıp ritmini devam ettiren taraf Eczacıbaşı Dynavit oldu. Etkili servislerle iyi hücum organizasyonları oluşturan turuncu beyazlılar oyun baskısını da kurarak 9-16 öne geçti ve yaptıkları monster blocklarla motivasyonlarını da yükselttiler. Temsilcimiz hücumda etkili oyununun yanı sıra servis karşılamada da iyi bir performans sergileyerek seti 17-25 almayı başardı. 2-2 ile maça ortak oldu ve maçı tie break setine taşıdı.

Netice setinde çekişmeli geçen oyunun ardından set sonunda maalesef set sonunda talihsiz bir an yaşandı ve Eczacıbaşı Dynavit’te Yasemin Güveli’ye çift vuruşun verilmesiyle maç 16-14 İtalya temsilcisi Igor Gorgonzola Novara üstünlüğüyle 3-2 sonlandı.

Maç fotoğrafları için tıklayınız.

2023 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş mücadelesi 12 Nisan Çarşamba TSİ 19:00’da TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu