Genel HaberlerManşet

2 5 0

İl, il, ilçe ilçe, okul, okul Türkiye derken, şimdilik sadece Japonya, Rusya ve ABD’de olmak üzere Dünya’da 250 kütüphaneye ulaştı…

Bir muhteşem fikir, inanılmaz, büyük bir özveri ile çalışan ekip ve dünyada eşi benzeri olmayan dev bir eser: Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi 250. kütüphanedeki raflarda yerini aldı.

#Kütüphaneleryeraçın diye çıkılan yolda 250. kütüphaneye ulaşıldı…

Çok fazla anlatmaya gerek yok aslında ama kısaca hatırlayalım.

Aynı spor dalında 712 kişinin voleybol, iş, aile, sosyal yaşamı ve anılarıyla aktarıldığı bir koleksiyon ürünü; 10 bin görsel, 5 cilt, 2218 sayfa, 18,7 kg..

Kütüphanelerde Yer Açın parolası ile memleketin en uzak en ücra yerlerine kadar gitti. Dün itibarı ile tam tamına 250 kütüphanede kendine yer buldu ve voleybola ilgi duyan herkesin başvurusuna hazır halde beklemeye başladılar. Üstelik taa Rusya, ABD ve Japonya’daki kütüphaneler de bile bu muhteşem eseri bünyesinde barındırıyor.

Peki, sizce bu yeterli mi?

Cevabı çok basit. Asla değil ve olmayacak da. Tahminimizce uzayda bir kütüphane olsa oraya da bağışlanacak biz eminiz. Hani diyoruz ya, ‘Dünyada örneği yok’ diye. Evet, uzayda kütüphane olsa uzayda da örnek olacak bir eser.

Ne diyelim, başta sevgili Gülnur Görgün olmak üzere, tüm ekibinin emeklerine, yüreklerine sağlık.

Nice iki yüz ellilere…

Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu