2. LigErkeklerKadınlarManşet

2.Lig’de takım sayıları arttırıldı mı?

Gün içinde bazı sosyal medya hesaplarında TVF, 2. Lig’de takım sayısını arttırdı ve her sene grup 1. ve 2.’lerinin yer aldığı play-off’ların önümüzdeki sezondan itibaren sadece Grup 1.’leri ile oynanacağını duyurduğu yönünde paylaşımlar görüldü.
Hatta voleybolantrenörleri isimli hesap üzerinden bu konu ‘Kamuoyuna Duyurulur’ başlığı ile paylaşıldı:

Ancak biz voleybol basınına bu konu ile ilgili bir bülten gönderilmediği gibi Türkiye Voleybol Federasyonu’nun resmi sitesinde de herhangi bir açıklama ile TVF’nin resmi sosyal medya hesaplarından konuya ait hiç bir paylaşım bulunmamaktadır.

Voleybol Aktüel olarak; özellikle 1. ve 2. Liglerdeki Anadolu kulüplerini yakından takip eden sistemimiz ve Türkiye’de voleybolun gelişimi için çok büyük emek harcayan, 1. ve 2.Ligdeki takımların tüm sıkıntılarının farkında olan Türkiye Voleybol Federasyonu ve Yönetim Kurulu’nun böyle bir düzenlemeye gideceğini düşünmüyoruz.

Bu paylaşıma istinaden, voleybol severlere tavsiyemiz ise aşağıda resmi olarak tarihleri verilen fikstür çekimini beklemeleri olacaktır.

2.LİG (KADIN-ERKEK) KURA ÇEKİMİ

TARİH: 12 Ağustos 2021 Perşembe

SAAT: 14.30

*Kura çekimleri Federasyonumuzun resmi YouTube kanalından canlı yayınlanacaktır. TVF YouTube kanalına ulaşmak için tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu