AvrupaManşetPlaj Voleybolu

2020 CEV U18 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası sona erdi

İzmir, Selçuk’un ev sahipliğinde Pamucak Plajı’nda devam eden 2020 CEV U18 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, kupa ve madalyalar, erkekler ve kadınlar kategorilerinde oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle sahiplerini buldu.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Panchenko/Chuprinov (Rusya) ikilisine madalyalarını Beach-it Event Organizasyon CEO’su Gürsel Yeşiltaş ile CEV Teknik Delegesi ve Turnuva Süpervizörü Bojana Bogicevic Dukic, üçüncülük kupalarını ise, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü Berkan Alptekin verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Zharovin/Markov (Rusya) ikilisine madalyalarını İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanı Ersan Odaman, ikincilik kupalarını ise Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel verdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Boiko/Omelchuk (Ukrayna) ikilisine ise; madalyalarını İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay kupalarını ise; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Kadınlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Kressler/Toschini (İsviçre) ikilisine madalyalarını Ali Çelik Grup CEO’su Ali Çelik, üçüncülük kupalarını ise; İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Mustafa Ağme verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Khmil/Lazarenko (Ukrayna) ikilisine madalyalarını İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, ikincilik kupalarını ise; Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel verdi.

Kadınlar kategorisinin şampiyonları Chechelnytska/Romaniuk (Ukrayna) ikilisine ise; madalyalarını İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay kupalarını ise; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Ayrıca; Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bu harika organizasyonun İzmir’e gelmesini ve başarıyla gerçekleşmesini sağlayan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Beach-it Event Organizasyon CEO’su Gürsel Yeşiltaş ve TVF İzmir Voleybol İl Temsilcisi Hakan Gürsu’ya katkı ve desteklerinden dolayı şükran plaketi takdim etti.

KADINLAR

Yarı Final Sonuçları
Mattavelli/Tega (İtalya) – Chechelnytska/Romaniuk (Ukrayna): 0-2 (10-21, 18-21)
Kressler/Toschini (İsviçre) – Khmil/Lazarenko (Ukrayna): 0-2 (15-21, 15-21)

Üçüncülük Maçı
Mattavelli/Tega (İtalya) – Kressler/Toschini (İsviçre): 0-2 (15-21, 18-21)

Final Maçı
Chechelnytska/Romaniuk (Ukrayna) – Khmil/Lazarenko (Ukrayna): 0-2 (18-21, 19-21)

ERKEKLER

Yarı Final Sonuçları
Panchenko/Chuprinov (Rusya) – Boiko/Omelchuk (Ukrayna): 0-2 (23-25, 17-21)
Zharovin/Markov (Rusya) – Fokerots/Abelitis (Letonya): 1-2 (17-21, 21-10, 11-15)

Üçüncülük Maçı
Panchenko/Chuprinov (Rusya) – Zharovin/Markov (Rusya): 2-1 (20-22, 21-19, 15-7)

Final Maçı
Boiko/Omelchuk (Ukrayna) – Fokerots/Abelitis (Letonya): 2-0 (21-12, 21-13)

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu