Kar Voleybolu

2020 Kar Voleybolu Festivali Lozan’da

Kar Voleybolu Festivali 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleştirilecek.

FIVB, kar voleybolu sporunun 18-19 Ocak 2020’den itibaren şehrin kalbindeki Place de l’Europe’da Lozan en Jeux’un (Lozan Oyunları) bir parçası olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor!

“Kar Voleybol Festivali” her gün 10:00’da (CET) başlayacak ve salon Olimpik altın madalya sahibi Giba ve Vladimir Grbic gibi voleybol efsaneleri, iki kez gümüş Olimpik madalya sahibi Elizaveta Bracht-Tishchenko ve plaj voleybolu Olimpik şampiyonu Julius Brink yeteneklerini göstermek ve kar voleybolu masterclassı sunmak için yer alacak. Özel bir kar sahası kurulacak ve yerel okullar ve voleybol kulüpleri Kar Voleybol Festivali’ne katılmaya davet edildi ve bu süreçte çocuklar ve ailelerin Olimpik altın madalya sahiplerinden öğrenmesi için kar voleybolunda yer alması için fırsat yaratılacaktır.

The Lausanne en Jeux! Festival, Lozan 2020 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın resmi bir parçası olarak heyecan verici bir etkinlik, workshoplar, sergi, konser ve gösteri programı ile spor ve kültür dünyalarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Festivalin her bölümü halka açık olacak. Kar Voleybolu Festivali, Uluslararası Kayak Federasyonu önderliğinde gençleri kış sporuna davet etme fırsatıyla, Dünya Kar Günü’nün resmi parçasına dâhil oldu. FIVB’nin sürdürülebilir spora olan bağlılığının bir parçası olarak, saha için gereken buz yerel buz pistlerinden geri dönüştürülecek.

‘Kar voleybolu son yıllarda tüm dünyada büyümeye devam etmiştir. Geçen yıl, FIVB beş Kıta Konfederasyonu’nun tüm takımlarının katılımıyla ilk Kar Voleybolu Dünya Turu’na ev sahipliği yaptı. Lozan ve Jeux’daki rolü! Festival, PyeongChang 2018 Olimpiyat Kış Oyunları sırasında Avusturya Evi dışında gerçekleştirilen bir gösteri etkinliği olan “Kar Voleybolu Gecesi” nden devam ediyor. Avusturya Olimpiyat Komitesi işbirliğinde FIVB ve CEV tarafından ortaklaşa düzenlenen Kar Voleybolu Gecesi, sadece ana medyanın ilgisini çekmekle kalmayıp aynı zamanda birçok IOC Üyesi ve spor dünyasının önde gelen isimlerini de birleştiren harika bir başarıydı.

Patrice Schaub, Lozan en Jeux Spor Proje Yöneticisi! ve Lozan Şehri Etkinlik ve Spor Aktiviteleri Birim Müdürü şunları söyledi: “Lozan en Jeux’un bir parçası olarak Kar Voleybol Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz! FIVB, Lozan’da kurulan en büyük uluslararası federasyonlardan biridir. ”

FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça F ° şunları söyledi:
“Bu, kar voleybolu sporunu sergilemek için bir başka harika fırsat. İzlemek ve oynamak için hızlı tempolu ve eğlenceli bir spor ve insanların harika bir kış sporuna katılmaları için yeni bir fırsat yaratır.
“Kar voleybolu, sporun yazdan kışa, dağlardan plaja tüm yıl boyunca ulaşmasını sağlar! Ve biz Lozan en Jeux’da yer alarak dünyanın bir numaralı aile sporu olmayı hedefledik! yeni nesil İsviçre sakinlerinin voleybol konusunda heyecanlı olmaları için mükemmel bir aşamadır. Gelin ve karda bize katılın! ”

Atina 2004 Olimpik Şampiyonu, Kar Voleybolu Gecesi’ne ve Kar Voleybolu Dünya Turu’na katılan Giba, şunları söyledi:
“PyeongChang’daki Kar Voleybolu Gecesi’nden bu yana, spor tüm dünyada hit oldu. Sporun doğası, güzel bir ortamda oynandığı anlamına gelir ve ağırlıklı olarak yaz sporu uluslarının bir kış sporunda mükemmelleşmesine izin verir.

“Lozan en Jeux’a dahil olmak! Festival, spor için bir başka harika fırsat ve Lozan sakinlerini ve konuklarını katılmaya davet etmekten heyecan duyuyorum! ”

Kar Voleybol Festivali’nin detaylı programı önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

 

https://youtu.be/gFLUL5yUypc

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu