Plaj Voleybolu

2020 Plaj Voleybolu Sezonundan Rakamlar

Coronavirüs salgınının getirdiği pek çok zorluğa rağmen, 2020 Plaj Voleybolu sezonu, Slovenya’nın Ljubljana kentinde düzenlenen 1 Yıldızlı Dünya Turu etkinliğiyle yarışmanın yeniden başladığı Temmuz ayının sonundan bu yana 752 kadar maç yaptıktan sonra yüksek bir seviye ile sona erdi.

Coronavirüs salgını, bu yılın başlarında dünya genelinde sporu durdurarak birçok Plaj Voleybolu turnuvasının da iptal edilmesine ve ertelenmesine neden oldu. Bununla birlikte, tüm paydaşların büyük bir özveri, sıkı çalışması ve çok sıkı hijyen ve sağlık protokollerine uygun olarak, 2020 sezonunda dört Dünya Turu etkinliği, üç yaş grubu Avrupa Şampiyonası ve aynı zamanda Majori Sahili’nde düzenlenen elit EuroBeachVolley 2020 Jurmala, gerçekleştirildi.

Hala yürürlükte olan birçok seyahat kısıtlaması olabilir, ancak 35 Ulusal Federasyonu temsil eden genç oyuncular, İzmir’de düzenlenen U18 ve U22 Avrupa Şampiyonası sonrasında Brno’daki U20 turnuvası ile tamamlandı. Bu yılki yaş grubu şampiyonalarında 179 takım 400’den fazla maça imza atarken, Rusya ve Ukrayna sırasıyla U22 ve U18 etkinliklerinde çifte zafer kazandı. U20 şampiyonasında İsveç ve Letonya takımları erkekler ve kadınlar altın madalyasını aldı.

22 Ulusal Federasyondan takımlar ile artı bir erkek takımı ve iki kadın tandemi, Slovenya, Avusturya, Fransa ve Litvanya’da düzenlenen dört Dünya Turu etkinliğinde yer aldı ve  Litvanya’nın Vilnius şehri şimdiye kadarki ilk turnuvasına ev sahipliği yaptı. Montpellier’deki etkinlikte erkeklere özel bir rekabet ve diğerleri çift cinsiyetli turnuvalar olduğundan, katılan takımların ve oynanan maçların sayıları sırasıyla 153 ve 237’dir..

Üçüncü eylem gününde tüm maçların iptal edilmesine neden olan fırtınalı havaya rağmen, EuroBeachVolley 2020 de büyük bir başarıyla gerçekleşti  ve seçkin gelecek vadeden takımlara 2020’de en yüksek seviyede rekabet edebilecekleri tek gerçek fırsatı sağladı. Norveçli Plaj Voleybolu Vikingleri, Anders Mol ve Christian Sørum üst üste üçüncü erkekler şampiyonluğuna sahip oldular ve böylece daha önce İsviçre’den Laciga kardeşler ve Hollanda’dan Reinder Nummerdor / Richard Schull gibi efsanevi takımların elde ettiği başarıyı yakaladılar. Öte yandan Joana Heidrich ve Anouk Vergé-Dépré, Simone Kuhn ve Nicole Schnyder-Benoit’in 2004’te bunu yaptıktan sonra kıta tacını ele geçiren yalnızca ikinci İsviçreli kadın takımı oldu.

EuroBeachVolley 2020, 16 ülkeden 64 takıma ev sahipliği yaptı ve değiştirilmiş format ile ilk üst düzey kıta etkinliğini oluşturan 112 maç gerçekleştirdi ve canlı yayın, CEV’nin tüm dijital platformlarında büyük bir hit oldu.

2020 Plaj Voleybolu sezonu artık geride kaldığımızda gururla söyleyebiliriz ki, kolektif bir çaba ile, gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir küresel sağlık krizinin zorluklarının üstesinden gelebildik ve oyunculara ve taraftarlara dört gözle bekleyecekleri ve tanık olacakları bir şey sunabildiğimizi söyleyebiliriz. böylece bu zor zamanlarda bir umut mesajı gönderiyor! Şimdi, dikkat Kar Voleybolu sezonuna dönüyor, bu nedenle ilgilenen herhangi bir Ulusal Federasyonu veya destekçiyi, bir kar etkinliğine ev sahipliği yapmak için başvurularını hazırlarken CEV merkezindeki ilgili departmanla iletişime geçmeye davet ediyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu