DünyaManşet

2020 VNL Erkekler Finalleri Torino’da

FIVB, 1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak olan VNL Erkekler finallerine Torino’nun ev sahipliği yapacağını açıkladı.
11 Kasım 2019’da sona eren bir açık teklif prosedürünün ardından, 2018 ve 2019 da Fransa ve ABD’nin ev sahipliği yaptığı bu prestijli turnuvanın 2020 yılındaki yeni ev sahibi İtalya oldu.
Turnuva boyunca organizasyon sorumlusu, ulusal ve uluslararası spor etkinliklerini oluşturma ve yönetme konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahip RCS Media Group tarafından kontrol edilen spor ve medya şirketi RCS Sports & Events olacak. Spor sektöründeki en aktif oyuncular arasında yer alan RCS Sports & Events şimdi dünya çapındaki başarı portföyüne Giro d’Italia bisiklet yarışı, Milan Maratonu ve Abu Dabi Maratonu’nu sonrasında yeni bir etkinlik daha ekleyecek.

2020 VNL erkek finalleri için RCS Sport & Events, medya platformu ve bölge genelinde ortaklıkların etkinleştirilmesi yoluyla organizasyonu ve iletişimi yönetecek.

Etkinlik, 2018 yılında FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan 13.000 kişilik tesis olan Pala Alpitour arenada oynanacak.
Spor sarayı, muhteşem atmosferi ile ünlüdür ve çeşitli uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır: 2006 Olimpik Kış Olimpiyatları buz hokeyi yarışması, 2007 Kış Üniversite Oyunları, 2016 Olimpiyat Basketbol Eleme Turnuvası ve 2021 den 2025 e kadar ATP tenis finallerine ev sahipliği yapacak.

Açıklamanın ardından FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F ° şöyle dedi:
“VNL erkekler finalinin bir sonraki turunun İtalya’nın Torino kentinde yapılacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. İtalya, voleybolda güçlü bir geleneğe sahip bir ülke ve bu geleneğin başarılı olduğunu görmekten mutluyum! Geçen yılki FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası’nda taraftarların tutkusuna ve bu yılın başlarında Roma’daki Dünya Plaj Voleybolu Turunun harika finallerine tanık olduktan sonra, İtalya’da giderek artan sayıda voleybol taraftarının canlı yarışmalara katılmaya istekli olduğu açıktır. .” Geçen yılki FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası’nda taraftarların tutkusuna ve bu yılın başlarında Roma’daki Dünya Plaj Voleybolu Turunun harika finallerine tanık olduktan sonra, İtalya’da giderek artan sayıda voleybol taraftarının canlı yarışmalara katılmaya istekli olduğu açıktır. ”

FIPAV Başkanı Pietro Bruno Cattaneo şunları söyledi:
“İtalya Voleybol Federasyonu olarak, FIVB’nin bugün bize bildirdiği gibi VNL 2020 erkekler finallerinin Torino’da oynanacağını öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz. Piedmont capital ve Pala Alpitour’un bu etkinliğe layık olacağından eminim. Nitekim 2018’de Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası’ndaki tüm taraftarlarımızla akıllarımızda olağanüstü başarıyı hepimiz taşıyoruz. ”
Piedmont Bölgesi Valisi Alberto Cirio ve bölge Spor Bakanı Fabrizio Ricca şunları söyledi:

“Bölgemiz için 2020 Voleybol Milletler Ligi’ne (VNL) ev sahipliği yapmak büyük bir onur. Bu üst düzeydeki spor etkinliklerinin sadece spor için değil, tüm yerel ekonomi için de iyi olduğuna inanıyoruz. Piedmont, bölgemizin güzelliğini ve organizasyon kapasitemizi keşfetmelerine yardımcı olmak için buraya gelen tüm sporcuları ağırlamaya hazır. ”

Torino Belediye Başkanı Chiara Appendino şunları söyledi:
“Bu açıklamayı duymak büyük bir onur. 2018’de zaten FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Torino şehri, kesinlikle böyle prestijli bir etkinliğin en iyisini ortaya çıkarabilecektir. Böylece, bir kez daha, Torino kendisini bir spor başkenti ve birçok disiplinin uluslararası referansı olarak kabul ediyor. FIVB’ye ve bu olağanüstü sonuca ulaşmaya yardım eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu etkinliğin başarısı için çalışan herkese teşekkürler. ”

RCS Medya Grubu Başkanı Urbano Cairo:
“Voleybol, İtalya’nın en çok yapılan sporlarından biri. Torino ve bölgesi gibi voleybolun büyük bir izlenirliliğe sahip olduğu ve birkaç yıldır hem erkekler hem de kadınlarda büyüyen Piedmont gibi bir şehirde böyle önemli bir etkinliğin düzenlenmesine katılmak gerçek bir zevk. Bir kez daha spora olan tutkusu ile bilinen bir şehir olan Torino’nun ve İtalya’nın coşkusunu göstereceğinden eminim. ”

RCS Sports & Events Genel Müdürü Paolo Bellino:
“Olimpiyat yılında gözleri Tokyo 2020’den ülkeler için en önemli turnuva ile Torino’ya çeviriyoruz. Kısa bir süre sonra Olimpiyat altın madalyaları için yarışacak takımların ve oyuncuların ön izlemesini sağlayan çok önemli bir test olacak. İtalya ve dünyadaki sayısız voleybol taraftarlarının coşkusu ile beş günlük bir spor etkinliği organize edeceğiz. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu