2022 Dünya Şampiyonası’nın ev sahipliğini yapacağı salon hizmete girdi

0
175

FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası 2022 maçlarına ev sahipliği yapacak Bölgesel Voleybol Merkezi Rusya’nın Sibirya kentinde açıldı.
Merkez aynı zamanda yerel voleybol kulübünün ve hüküm süren Rusya Şampiyonu VC Lokomotiv Novosibirsk’in yeni evi olacak.
Yeni açılan voleybol merkezi, 5.000 seyirci kapasitesi ile Sibirya’nın en büyük spor salonlarından biri haline geldi. İnşaat 2018 yazında başladı ve Eylül 2020’nin başında tamamlandı. İnanılmaz bir hayran deneyimi için ana yarışma ve antrenman salonları, LED ekranlar ve TV panellerinin bulunduğu bu son teknoloji çok işlevli mekan artık uluslararası rekabet hazır.
Bu yeni tesisin açılışını kutlamak için çok sayıda VIP konukla resmi bir açılış töreni düzenlendi. Ek olarak, VC Lokomotiv Novosibirsk ilk Rusya Süper Ligi maçını Bölgesel Voleybol Merkezinde Rusya Kupası sahipleri ve on kez Rusya Şampiyonası kazanan VC Zenit-Kazan’a karşı oynadı. Mücadele sadece Süper Lig puanları için değil, aynı zamanda Nikolai Mikheev anısına 2020 VTB Süper Kupasını kazanma şansı içindi. Küresel COVID-19 salgını nedeniyle seyirci sınırlamalarına rağmen, takım hala maç sırasında taraftarlarının inanılmaz desteğinden enerji çekerken, baş antrenörü Plamen Konstantinov geçen sezon Erkekler Rusya Voleybol Süper Ligi’nin en iyi teknik direktörü olarak kabul edildi.

CEV Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere arenada FIVB Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası 2022 öncesinde daha fazla üst düzey lig maçları oynanacak.
Açılış töreninin ardından Organizasyon Komitesi Voleybol 2022 (ANO) Genel Müdürü Roman Stanislavov şunları söyledi: “Bölgesel Voleybol Merkezinin açıldığından çok memnunum ve Novosibirsk’e ve tüm Sibirya bölgesine büyük fayda sağlayacağından hiç şüphem yok. Eminim ki bu salon sadece voleybol için değil, spor ve genel olarak aktif bir toplum için de bölgesel bir merkez haline gelecektir.
Merkezin yapımı sırasında sürekli destek veren Rusya Spor Bakanlığı’na ve Rusya Voleybol Federasyonu’na şükranlarımı sunuyorum. Mekanın FIVB 2022 Dünya Voleybol Şampiyonası için mükemmel bir ev sahibi olacağına ve aynı zamanda bölgedeki her yaştan voleybol oyuncusu için bir antrenman sahası olarak hizmet edeceğinden eminim ve bu güzel spora daha fazla insanın dahil olmasını sağlıyor.
Yerel yeteneklerin gelişimine odaklanan VC Lokomotiv Novosibirsk ile kulüp, kulübün voleybol okulu mezunları tarafından güçlendirildi ve altı oyuncu artık kulübü temsil ediyor. Kulüp ayrıca okulunu mekana taşımayı ve Olimpiyat Rezerv Okulu statüsü kazanmayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here