ManşetPlaj Voleybolu

2023 CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası Sona Erdi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) bu yıl ilk kez düzenlediği Plaj Voleybolu Avrupa Kupası organizasyonu 8 Ekim Pazar günü oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Ören Plajı’nda gerçekleştirilen organizasyonun son gününde şampiyonlar belli oldu.

Kadınlarda üçüncülük maçında Fransa, İtalya’yı her iki karşılaşmada da 2-0 mağlup ederek seriyi 2-0 kazandı ve Avrupa Kupası’nı bronz madalya ile tamamladı.

Beach Volley Training Beinasco (İtalya)-RE Beach Club (Fransa): 1-2 (16-21, 23-21, 8-15)
Beach Volley Training Beinasco (İtalya)-RE Beach Club (Fransa): 0-2 (19-21, 13-21)

Final maçında ise Slovenya, İspanya’yı 2-0 ve 2-1’lik skorlarla mağlup ederek seriyi 2-0 kazandı ve Avrupa Kupası’nın sahibi oldu.

Ludus Ljubjlana (Slovenya)-CV Majadahonda Madrid (İspanya): 2-1 (20-22, 22-20, 15-5)
Ludus Ljubjlana (Slovenya)-CV Majadahonda Madrid (İspanya): 2-0 (21-19, 21-15)

Erkeklerde üçüncülük maçında Avusturya, Fransa’yı her iki karşılaşmada da 2-0 mağlup ederek seriyi 2-0 kazandı ve Avrupa Kupası’nı bronz madalya ile tamamladı.

Beach Volley Montpellier (Fransa)-ABC Wörthersee (Avusturya): 0-2 (15-21, 18-21)
Beach Volley Montpellier (Fransa)-ABC Wörthersee (Avusturya): 0-2 (18-21, 16-21)

Final maçında ise Murov AzTerminal Bakü ile karşılaşan TVF Spor Lisesi, ilk maçta rakibini 2-0 (21-10, 27-25) mağlup etti. İkinci maçı ise aynı skorla 2-0 (21-12, 21-13) Murov AzTerminal Bakü kazandı ve seriyi 1-1’e getirerek altın sete taşıdı. Altın sette TVF Spor Lisesi’ne 15-9’luk skorla üstünlük sağlayan Murov AzTerminal Bakü Avrupa Kupası’nda şampiyon oldu.

TVF Spor Lisesi, ilk kez düzenlenen Kulüpler Şampiyonası’nı ikincilikle gümüş madalya ile tamamladı.

Final karşılaşmaların ardından yapılan töreninde dereceye giren takımlara madalya, kupa ve çeklerini TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, Burhaniye Kaymakamı İlyaş Memiş, Burhaniye Belediyesi Başkan Vekili Murat Yazgan, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Balıkesir B.Şehir Bld. Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Yahya Akduman, Burhaniye Belediyesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aslan Alparslan, Balıkesir B.Şehir Bld. Gençlik ve Spor Müdürü Uğur Baysal, Balıkesir B.Şehir Bld. Meclis Üyesi Cemal Akkılınç ve CEV Avrupa Plaj Voleybolu Komisyon Başkanı Tomi Smuc takdim etti.

TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ adına CEV Plaj Voleybolu Direktörü George Gagalis, CEV Avrupa Plaj Voleybolu Komisyon Başkanı Tomi Smuc, CEV Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Geir Dahle, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Balıkesir B.Şehir Bld. Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Yahya Akduman ve Balıkesir B.Şehir Bld. Gençlik ve Spor Müdürü Uğur Baysal’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu