CEVManşet

2023 CEV Şampiyonlar Ligi’nde ECZACIBAŞI FİNAL’DE

Eczacıbaşı Dynavit: 3 – Igor Gorgonzola Novara: 0
Salon: TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu
Hakemler: Mathias EWALD (Almanya), Roy BENSIMON (İsrail)
Setler: 25-22, 25-12, 25-21
Süreler: 27′, 24′, 29′ (80′)
MVP: Tijana Boskovic

Maçın istatistikleri için tıklayınız

Eczacıbaşı Dynavit: Hande, Yasemin, Boskovic, Voronkova, Jack-Kısal, Ognjenovic, Simge (L), Yaprak.

Igor Gorgonzola Novara: Bosetti, Danesi, Ebrar, Carcaces, Chirichella, Battistoni, Fersino (L), Ituma, Giovannini, Adams.

İlk sete arka alanda iyi savunmayla başlayan ve ilk sayılarda topu iyi takip eden taraf Novara oldu. Maçın ortalarına doğru Novara 3 sayı serisi yakaladı. Bu sayılar Eczacıbaşı Dynavit’in iki basit hatası ve bloklanmasından geldi. Setin ortasında ise basit direkt hatalar yapan taraf Novara oldu. Set sonuna yaklaşırken set rölantide gitmeye devam etti. Set sonuna agresif oyunla giren Eczacıbaşı Dynavit 3 sayılık seri buldu ve 23-20 öne geçmeyi başardı. 25-22 ile de seti kazanan taraf temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit oldu. İlk sette 3 blok, 11 hata yapan Novara karşısında, turuncu beyazlılar hiç blok sayısı bulamazken, 7 hata yaptı.

İkinci sete baskın oyunuyla giren Eczacıbaşı Dynavit oldu ve setin ortalarına doğru farkı dört sayıya kadar çıkartmayı da başarı. Hande ve Yasemin blok ikilisi 10. ve 11. takımına sayıları art arda birer blok yaparak getirdi. Libero Simge Aköz’ün ikinci sette defans performansı, Novara’yı oyundan düşürmede en etkili rolü oynayan performanlardan biriydi. Ebrar Karakurt’un ise hücumda oyundan düşmesi ve son olarak da bloklanmasının ardından Ituma yerine oyuna girdi. Setin ortasında skor 17-7’yi görerek fark oldukça açıldı ve set sonuna avantajlı giren taraf Eczacıbaşı oldu. 25-12 skorla muhteşem bir performans ile temsilcimiz 2-0 öne geçmeyi başardı. İlk sette hiç blok sayısı bulamayan turuncu beyazlılar, bu sette 5 blok yaptı.

Üçüncü sete karşılıklı sayılar ile başlandı ve oyun setin ortalarına kadar çekişmeli gitse de; set sonunda Eczacıbaşı, baskın ve agresif oyun ortaya koyarak  25-20 set skoruyla 3-0 maçı kazanmayı başardı.

Eczacıbaşı Dynavit 2023 CEV Şampiyonlar Ligi’nin ilk finalisti Eczacıbaşı Dynavit oldu. Turnuvanın diğer Türk Finalisti 13 Nisan Perşembe günü 19:00’da, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak olan Fenerbahçe Opet – VakıfBank karşılaşmasının galibiyle belli olacak.

Maç görselleri için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu