AvrupaManşet

Cim Bom’un Final Turu Başlıyor

Ülkemizi CEV Kupası kadınlar kategorisinde temsil eden Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, CEV Kupası’nda final mücadelesine çıkıyor.

Karşılaşma öncesi Başantrenör Ataman Güneyligil, takım kaptanları Gizem Güreşen ile Güldeniz Önal, oyuncular Nilay Karaağaç ve Sezen Keşkekoğlu, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

İtalya’da oynanacak karşılaşmadan avantajlı bir skorla dönmek istediklerini ifade eden Ataman Güneyligil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pandemi başladığından beri çok fazla korumacı olduk. Oyuncularımıza kendilerini korumaları, dikkatli olmaları için tavsiyeler verdik. Bir şekilde buluyor sizi. Bizi de final maçından önce ve ligin sonunda yakaladı. Şu anda hala iki sporcumuz pozitif. Onların karantina süresi devam ediyor İtalya’da bizimle olamayacaklar. İlk olan 2 oyuncumuz negatife döndü. Onlar İtalya’da olacaklar ama yaklaşık 10 günlük antrenman eksiklikleri var. Takımı koruyabilmek için oyuncularımızı tek tek çıkardık antrenmana. İki gün arayla test yaptık. Her teste birer oyuncumuz pozitif çıktı. O yüzden bu dönemde antrenman da yapamadık. Toplu antrenmanlara devam ediyor olsaydık belki de bütün takım pozitif olurdu. Bir oyuncumuz daha var 1 haftada 5 testten geçti. Semptomları benziyor bu hastalığa ama negatif çıkıyor. O da bizimle beraber olacak artık yapacak bir şeyimiz yok. Çünkü testin sonucuna güvenmek durumundayız. Böyle zor bir dönemden geçiyoruz. Yaptığımız işin bilimi, antrenmanı, süresi, şiddeti, hacmi var. Antrenman yapamadık ki antrenmanın içindeki elementleri yapabilelim. Yine de final maçıdır. Çıkıp elimizden gelen her şeyi yapacağız. Avantajlı skor almak istiyoruz burası için. İnşallah önümüzdeki hafta herkes iyileşmiş olur tam kadro finalin ikinci maçına çıkarız.”

İtalya’da ellerinden geleni yapacaklarını belirten Gizem Güreşen ise “Açıkçası bu süreci çok güzel atlatmıştık. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve tam olmaması gereken zamanda çok büyük bir patlama yaşadık. En son Fransa ekibine karşı tam takım olarak çıktık. O zamandan bu zamana yalnızca bir antrenman şansımız oldu. Bir de Vakıfbank maçına çıktık. 15 gündür antrenmansızız aslında. 4 pozitif vakamız vardı. 2 oyuncumuz hala pozitif. Diğer ikisi aramıza katıldı ama antrenman eksikliğimiz var. Çok şanssız bir süreçten geçiyoruz. Galatasaray ailesi olarak bizim tek istediğimiz ve amacımız final maçında elimizden gelenin en iyisini yapıp sahada varımızı yoğumuzu ortaya koymak. İtalya’da elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanıyorum. Birbirimize destek olacağız. Final oynayıp bu kadar ucuna gelip böyle bir şanssız süreçten geçmek gerçekten kötü oldu. Çıkıp elimizden geleni yapacağız. Bize olan güveni boşa çıkarmayacağımıza eminim.” şeklinde konuştu.

İstanbul’da oynanacak final etabının ikinci karşılaşmasının daha önemli olduğunu dile getiren Güldeniz Önal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarı final maçımızdan sonra 4 pozitif vakamız var. Bu süreç içerisinde antrenmanlara devam edemedik. Normal karantina ödemindeki egzersizlerimizi evde uyguladık. Açıkçası çok hazır bir şekilde gitmiyoruz. Önemli maçımız ikinci maç bence ciddi anlamda düşünürsek. Kupayı evimizde almak istiyoruz.”

İtalya’dan iyi bir skorla döneceklerini söyleyen Nilay Karaağaç, “Uğursuz bir dönemden geçiyoruz. 15 gündür takım antrenmanı yapamadık. Pozitif vakalarımız arttı. İyileşip aramıza geri dönenler de oldu. Arada da Vakıfbank ile kupa maçı oynadık. Antrenmansız olmamıza rağmen çok da fena iş çıkartmadığımızı düşünüyorum. Türk çocukları böyle zorlukları sever. İki gün antrenman yapacak olsak da İtalya’ya hedefsiz gitmiyoruz. Eminim ki iyi bir skorla döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Takım olarak zor bir süreç geçirdiklerini belirten genç oyuncumuz Sezen Keşkekoğlu da “Finale çıktığımızı öğrendikten sonra covid vakaları başladı. Geçen hafta gruplar halinde antrenman yaptık. Çalışıyoruz, yeterli olacağını düşünüyorum. Talihsiz, zor bir dönemden geçiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Final atmosferi çok farklıdır. Tecrübeli oyuncularımız var. İtalya’daki maçın güzel geçeceğini düşünüyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu