Plaj Voleybolu

3. Kez Olimpiyat Oyunları’na Gitmek İstiyor

Marta Menegatti üçüncü Olimpiyat Oyunları için Tokyo 2020 elemelerinde mücadele ediyor ama yerini garantileyinceye kadar rahatlayamayacağını biliyor.
30 yaşındaki İtalyan ve partneri Viktoria Orsi Toth, FIVB Plaj Voleybolu Olimpiyat Sıralamasında 13. sırada yer alıyorlar. 14 Haziran’daki Roma 5 Yıldızlı turnuvasının sonunda ilk 15 takım, ülkelerini otomatik olarak Ulusal Olimpiyat Komitesi (NOC) başına en fazla iki takımla Tokyo 2020’de temsil hakkı kazanacak.
Tokyo 2020’de plaj voleybolu Shiokaze Park’ta 25 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
Şu anda Menegatti ve Orsi Toth, Rio’da FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda en iyi durumda olmalarını sağlamak için sıcak havada antremanın tadını çıkarıyorlar.
İtalyan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a verdiği demeçte, “İyi bir noktadayız,” dedi. “Ocak ayında fitness ve tekniklerimiz üzerinde çalıştık ve oyunumuza Dünya Turu’ndaki en iyi takımlarla beraber çalışarak yön veriyoruz.
“Başımızı aşağı indirdik ve alçakgönüllülükle çalışıyoruz. Yolumuzun uzun olduğunu biliyoruz ve şu anda nerede olduğumuzu değil, nerede olmak istediğimizi ve oraya nasıl gideceğimizi düşünmeliyiz. ”
Menegatti, Londra 2012’de Greta Cicolari, Rio 20162da Laura Giombini ile birlikte oynadı.
FIVB Tokyo Plajı Voleybol Eleme Turnuvası çeyrek finaline ulaştılar, halbuki burada kazanan iki yarı finalist ülkelerini Olimpiyat Oyunları’nda temsil etmeye hak kazandı.
2019’da çift bir Dünya Turu etkinliğinde podyumda yer alamadı, ancak 2020’de hiç olmadığı kadar rekabetçi olacaklarını göstermek için Hamburg 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası, Moskova 4 Yıldız ve CEV Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finallere ulaştılar.
“Her Olimpik döngü farklıdır,” dedi Menegatti. “Unutmayalım ki Viki ve ben sadece bir buçuk yıl önce tekrar oynamaya başladık.
“Zor bir sezon geçirdim ve o iki yıl oynamadı. Nerede olduğumuzu ve nerede olmak istediğimizi düşündüğünüzde, ilerlememizle gurur duyuyorum.
““Bu benim en zor Olimpiyat elemem, ama aynı zamanda en iyisi çünkü her şey değişti. Bunlar ikimiz için zor zamanlardı, ama Viktoria ve ben hala birlikte oynuyoruz. Tokyo’da olmak muhteşem olurdu. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu