Avrupa

41 Yaşındaki Piccinini’nin Vedası Kısa Sürdü

İtalya’nın voleybola armağan ettiği dünya yıldızı voleybolcu Piccinini, voleyboldan kopamadı.

18 Mayıs 2019’da, Berlin’de oynanan CEV Şampiyonlar Ligi maçından sonra, voleybol kariyerini noktaladığını açıklamıştı. Aradan çok uzun zaman geçmeden, Piccinini voleybola geri döndüğünü açıkladı. 41 yaşındaki yıldız oyuncu, 2019-2020 sezonunun ikinci yarısı için Unet E-work Busto Arsizio ile anlaştı.

İtalyan voleybol ikonu, yeni kulübünde de, her zaman giydiği 12 numaralı forma ile mücadele edecek.
Başkan Giuseppe Pirola anlaşma ile ilgili “Francesca ile yaptığım sohbetlerde, oynamaya geri dönme seçiminin iyiliğine ikna etti. Sözlerinde ve gözlerinde, bizimle birlikte çalışırken tekrar bizi şaşırtacağının arzusunu görüyorum. UYBA ailesine sessizce katılma isteğini, takımın dengesini bozmadan, ama en kısa sürede en iyi formu bularak ve takımın sezon hedeflerine ulaşmasına yardım etme istekliliğini, algıladım.” ifadelerini kullandı.

Piccinini ise düşüncelerini şöyle ifade etti: “Harika hedeflerim ve teşviklerim var, coşkum, 14 yaşında Serie A’da ilk kez yer alan kızla aynı. Bu meydan okumayı her zaman çok değer verdiğim bir kulüple birlikte kabul etmeye hazırım. Çok eğleneceğiz, söz veriyorum!” İtalya Serie A1 Ligi’nde yer alan Busto Arsizio, ligde ilk yarı sonunda ikinci sırada yer alıyor

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu